• Kto nam sprzeda mieszkanie?

  Kto nam sprzeda mieszkanie?

  Po raz pierwszy od pięciu lat ceny mieszkań przestały spadać. Marta Kosińska, analityk serwisu Szybko.pl, szacuje, że od grudnia 2012 r. do grudnia 2013 r. ceny wzrosły średnio nawet o 1,4 proc. Więcej było także kupujących

 • Domy na piasku

  Domy na piasku

  Niektórym te mieszkania śnią się po nocach. I raty. Bo płacić trzeba, choć mieszkań nie ma. Szczęście, że dzisiaj deweloperzy już tak nie oszukują. Dzisiaj robią to inaczej.

 • Zakup mieszkania na wynajem

  Zakup mieszkania na wynajem

  W kolejnym artykule na temat zakupu mieszkania na wynajem przedstawimy prostą symulację, która pozwoli oszacować spodziewany dochód i w efekcie zorientować się, czy inwestycja taka będzie racjonalna z punktu widzenia ekonomicznego.

 • Bezpieczne oszczędzanie z szansą na zysk

  Bezpieczne oszczędzanie z szansą na zysk

  Świadomość Polaków dotycząca oszczędzania jest coraz większa. Nie tylko odczuwamy potrzebę gromadzenia pieniędzy, ale też częściej podejmujemy w tym kierunku konkretne działania. Według badania Millward Brown, w 2013 roku aż 38 procent Polaków deklarowało oszczędzanie. Expander radzi, jak ulokować zebrany kapitał by pozostał bezpieczny i dawał szansę na zysk

 • Dominik Pańka rozmowa z pokerzystą poker

  Dominik Pańka rozmowa z pokerzystą poker

  Podczas największych turniejów pokerowych na sali obecne są nawet masażystki – mówi „Newsweekowi” Dominik Pańka, zwycięzca PokerStars Caribbean Adventure na Bahamach.

 • Zapanuj nad portfelem w nowym roku

  Zapanuj nad portfelem w nowym roku

  Wydajesz mniej niż zarabiasz? To jeszcze nie znaczy, że całkowicie uporządkowałeś swoje finanse. Coraz częściej pieniądze wyciekają z domowego budżetu także z powodu nadmiaru produktów finansowych.

 • Energa Obsługa i Sprzedaż planuje zwolnienia grupowe

  Energa Obsługa i Sprzedaż planuje zwolnienia grupowe

  W spółce Energa Obsługa i Sprzedaż szykują się zwolnienia grupowe. Objętych nimi ma zostać łącznie 362 pracowników w 34 lokalizacjach. W firmie pracuje aktualnie około 600 osób.

 • OECD: Mało optymistyczna prognoza dla Polski, będziemy gonić 50 lat

  OECD: Mało optymistyczna prognoza dla Polski, będziemy gonić 50 lat

  Zgodnie z prognozami Komisji Europejskiej, najbliższe dwa lata mają przynieść Polsce zadowalające ożywienie gospodarcze odzwierciedlone procentowymi wzrostami PKB o odpowiednio 2,5 proc. oraz 2,9 proc. Także prognoza OECD wskazuje na wyraźny wzrost PKB na jednego mieszkańca, jednak analiza wykazuje jednocześnie, że polskiej gospodarce nie uda się na przestrzeni następnych 50 lat dogonić światowej czołówki. Mało tego, OECD przewiduje, że w 2060 roku polskie PKB per capita będzie niższe od faktorów notowanych dla Meksyku czy Turcji, a nawet średniej dla świata.

 • Zapanuj nad portfelem w nowym roku

  Zapanuj nad portfelem w nowym roku

  Wydajesz mniej niż zarabiasz? To jeszcze nie znaczy, że całkowicie uporządkowałeś swoje finanse. Coraz częściej pieniądze wyciekają z domowego budżetu także z powodu nadmiaru produktów finansowych.

 • Strefa euro

  Strefa euro

  Dyskusja o wejściu Polski do strefy euro wydaje się być kompletnie jałowa bez zadania sobie podstawowego pytania: do jakiej strefy mielibyśmy przystąpić? Co właściwie dziś oznacza strefa euro i co ma oznaczać jutro?

 • Jak wystawiać faktury w 2014 r.

  Jak wystawiać faktury w 2014 r.

  Jak wystawiać faktury w 2014 r. - Biznes w INTERIA.PL - Od 1 stycznia transakcje będziemy dokumentować do 15. dnia miesiąca następującego po tym, w którym dokonano dostawy towaru lub wykonano usługę. Od tej zasady będą wyjątki, np. w przypadku usług

 • Trenerka

  Trenerka

  Nie chce mówić o swoich pieniądzach, ale jej dochody z grubsza można oszacować. Jej pierwsza książka - „Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską” podbiła serca czytelników (a raczej czytelniczek). Tylko na niej autorka mogła zarobić dobrze ponad 200 tysięcy złotych.

 • Roboty zabierają robotę - maleje popyt na ludzką pracę

  Roboty zabierają robotę - maleje popyt na ludzką pracę

  Kryzys się kończy – z ostrożnym optymizmem donoszą ekonomiści. Coraz lepiej radzą sobie największe gospodarki, bo choć Chiny nieco zwolniły, wigoru nabierają Stany Zjednoczone. Wielu analityków ma jednak wątpliwości, czy nowy wzrost przełoży się na nowe miejsca pracy.

 • Polska portami stoi

  Polska portami stoi

  Polskie porty stają się logistycznym węzłem dla państw leżących nad Bałtykiem i całej Europy Środkowej. Prywatni operatorzy terminali, jak filipińskie ICTSI czy polskie OT Logistics, skutecznie odbierają obroty portowym gigantom: Hamburgowi i Rotterdamowi

 • Wolisz seks czy pieniądze? Sprawdź czy zostaniesz milionerem!

  Wolisz seks czy pieniądze? Sprawdź czy zostaniesz milionerem!

  Czy masz inklinacje do tego, by zostać milionerem? Musisz odpowiedzieć na dwa pytania, żeby się o tym przekonać. Pytanie 1: Czy w ciągu trzech ostatnich miesięcy częściej myślałeś o uprawieniu seksu, czy o zarabianiu pieniędzy? Pytanie 2: Kiedy myślisz o uprawianiu seksu i zarabianiu pieniędzy, co cię bardziej ekscytuje? Teraz, bazując na tym, jak odpowiedziałeś na dwa powyższe pytania, możesz dowiedzieć się, jakie jest prawdopodobieństwo, że staniesz się prawdziwie bogaty. Jeżeli jesteś bardziej skupiony na zarabianiu pieniędzy niż na uprawianiu seksu i myśl o zarabianiu jest dla ciebie bardziej ekscytująca, masz znacznie większe skłonności do tego, by zostać prawdziwie bogatym (posiadać co najmniej 20 mln dolarów netto).

 • Dlaczego zarabiamy cztery razy mniej niż średnia UE

  Dlaczego zarabiamy cztery razy mniej niż średnia UE

  Po prawie 10 latach od wejścia do Unii okazuje się, że wspólny rynek służy przede wszystkim firmom niemieckim, francuskim czy duńskim. Polskie przedsiębiorstwa, które chcą oferować towary na Zachodzie, napotykają szereg barier gorszych niż cła. Ale to tylko jeden z powodów, dla których Polacy zarabiają mało. Poniżej podajemy 10 zasadniczych przyczyn.

 • Nowy prezes w Grupie Azoty - Jarczewski za Marciniaka

  Nowy prezes w Grupie Azoty - Jarczewski za Marciniaka

  Uchwała, odwołująca Marciniaka z zarządu Azotów weszła w życie z dniem podjęcia, czyli w poniedziałek. Rada nadzorcza Azotów postanowiła też powołać w skład 5-osobowego zarządu Pawła Jarczewskiego - dotychczasowego prezesa Zakładów Azotowych Puławy i powierzyć mu funkcję prezesa zarządu spółki. Uchwała ta wchodzi w życie za tydzień, 6 maja. Grupa Azoty to największa w Polsce firma chemiczna, notowana na GPW. Powstała z połączenia Azotów Tarnów i ZA Puławy. Skarb Państwa ma w niej 33 proc. udziałów, kolejny z akcjonariuszy - Norica Holding - 15,34 proc. Powyżej 5 proc. akcji mają jeszcze ING OFE, TFI PZU, Aviva i EBOiR. Prawie 20 proc. to akcjonariat rozproszony.

 • Sprzedaje kurczaki pod dyskoteką, zarabia 40 tysięcy miesięcznie

  Sprzedaje kurczaki pod dyskoteką, zarabia 40 tysięcy miesięcznie

  Dzisiaj każdy chce pieniędzy, ale na rynku pracy staliśmy się wyjątkowo wybredni. Sprzątanie, sprzedawanie kurczaków, wożenie ryb albo prace remontowe to nie jest biznes godny "młodych, wykształconych". A tymczasem to właśnie na takich rzeczach najłatwiej jest zarobić. I to niemałe pieniądze.

 • Panika na Cyprze. Państwo sięgnęło po oszczędności obywateli

  Panika na Cyprze. Państwo sięgnęło po oszczędności obywateli

  Posiadacze kont bankowych na Cyprze, obawiający się o swoje oszczędności, ruszyli w sobotę do bankomatów, gdy nad ranem nadeszła z Brukseli wiadomość, że będą się musieli przyczynić do ratowania zagrożonego bankructwem państwa. W bankomatach szybko kończyły się pieniądze, a cypryjskie władze tłumaczyły, że opróżnianie kont nie ma sensu, gdyż wkład prywatnych ciułaczy w ratowanie Cypru został już na wszystkich kontach zamrożony, a elektroniczne transfery pieniędzy - zablokowane do wtorku (poniedziałek jest na Cyprze świętem).

 • Nowy model Fiata dla Polski

  Nowy model Fiata dla Polski

  Resort gospodarki cały czas rozmawia z Fiatem o ściągnięciu produkcji nowych modeli do fabryki w Tychach i zapewnia, że "nie są to negocjacje bezowocne".