• Wysyp monitorów 21:9. Dlaczego?

  Wysyp monitorów 21:9. Dlaczego?

  Proporcje 16:9 nie są wystarczające... jak się okazuje. Przez wiele lat producenci monitorów przekonywali nas, że panoramiczne wyświetlacze, to coś bez czego nie będziemy mogli się obejść. Lada dzień to samo będą robili z jeszcze szerszymi matrycami - 21:9. Powód jest banalny. Proporcje 21:9 nie są obce fanom nowych technologii. Philips promuje je od kilku lat w panelach z serii Cinema 21:9. Oferują rozdzielczość 2560 x 1080 pikseli i wyświetlają obraz filmowy bez czarnych pasów na dole i u góry ekranu. Jeśli nie kojarzycie samych telewizorów, to być może widzieliście reklamę "Carousel", o której swego czasu było dość głośno.

 • Bang & Olufsen - inny znaczy lepszy?

  Bang & Olufsen - inny znaczy lepszy?

  Drogi, nietypowy, dziwaczny, znakomity, burżujski, przesadzony. Sprzęt elektroniczny firmy Bang & Olufsen można opisać wieloma przymiotnikami, z których niektóre są do siebie przeciwstawne, a mimo to wszystkie pasują. Ten producent od lat pokazuje, że chce robić elektronikę po swojemu. Na dobre i na złe.

 • Najmocniejsze głośniki w rodzinie

  Najmocniejsze głośniki w rodzinie

  Creative wzbogaca linię głośników Inspire o dwa nowe modele: Inspire T6300 i Inspire T3300. Są to zestawy o najwyższej mocy z całej serii.

 • Duże OLEDy nie w tym roku

  Duże OLEDy nie w tym roku

  Technologia OLED, mimo kilkuletniej obecności na rynku, dopiero niedawno nabrała wiatru w żagle. Niestety na duże telewizory z takimi wyświetlaczami poczekamy jeszcze kilka miesięcy.

 • Samsung Galaxy Gear i Sony SmartWatch 2 dostępne już w RTV Euro AGD « Komórkomania.pl

  Samsung Galaxy Gear i Sony SmartWatch 2 dostępne już w RTV Euro AGD « Komórkomania.pl

  Od dzisiaj można w Polsce nabyć zegarek Samsunga, czyli Galaxy Gear. W ofercie naszego partnera będzie to już kolejny obok – Sony Smartwach 2 – tego typu gadżet.

 • Używasz Maca, nosisz okulary

  Używasz Maca, nosisz okulary

  Osiemnaście procent kobiet używających komputery Macintosh ma dużą głowę, 29 procent - nosi swetry, a aż 43 okulary.

 • Płacisz za zakupy w internecie? KNF ostrzega: nigdy nie podawaj danych do logowania

  Płacisz za zakupy w internecie? KNF ostrzega: nigdy nie podawaj danych do logowania

  Na celowniku KNF znalazły się firmy, które pośredniczą w przeprowadzaniu transakcji płatniczych online z wykorzystaniem modelu płatności opartego na udostępnianiu danych do logowania do własnego rachunku bankowego i kodów autoryzujących transakcję. To rodzi określone ryzyka dla posiadaczy rachunków.

 • Koniec ery kabla

  Koniec ery kabla

  Kable i przewody stoją u schyłku swojej kariery. Nie tylko sieci lokalne i złącza internetowe radzą sobie w dzisiejszych czasach bez splotów z metalowych drutów. Nawet telewizory i drukarki nawiązują połączenia z laptopami i ze smartfonami drogą bezprzewodową. Zdradzamy, co można zrealizować już obecnie, a co nas czeka w przyszłości.

 • Części zamienne dla człowieka

  Części zamienne dla człowieka

  Ludzkie ciało będzie można naprawiać jak samochody – gdy któryś z narządów się zepsuje, zastąpi się go syntetycznym zamiennikiem. Są już tego pierwsze przykłady.

 • Szef Amazona kupił sobie gazetę… The Washington Post za 250 mln dolarów

  Szef Amazona kupił sobie gazetę… The Washington Post za 250 mln dolarów

  Jeff Bezos, CEO Amazona, dla wielu wzór przedsiębiorczości i determinacji w budowaniu własnej firmy. Od dziś również właściciel The Washington Post. Gazeta została przejęta za kwotę 250 mln dolarów. Jakie mogą być przyczyny transakcji i co teraz czeka tę silną markę na rynku tradycyjnej prasy? To nie pierwszy przypadek, kiedy Bezos lokuje środki w mediach. Jakiś czas temu jego celem stał się Business Insider, w którego zainwestował. Teraz jednak transakcja jest o wiele większa, choć powiedzmy sobie szczerze – 250 mln to na tle innych przejęć ze świata technologii śmiesznie mało. Należący od wielu lat do rodziny Graham The Washington Post ma wspaniałą historię, dorobek i wkład w rynek prasy na całym świecie (to właśnie dziennikarze tej gazety ujawnili aferę Watergate w 1974 roku, a redakcja łącznie zgromadziła aż 47 nagród Pulitzera), ale perspektywy na najbliższe lata… Cyfryzacja nie jest najlepszym przyjacielem gazet, chyba wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, prawda? Zapewne ten, jak i wiele innych czynników złożyło się na tę relatywnie niską wycenę gazety.

 • Compressorhead - roboty grają heavy metal

  Compressorhead - roboty grają heavy metal
 • Eleganckie i dobre kolumny

  Eleganckie i dobre kolumny

  W przypominającej talerz satelitarny obudowie zmieściło się pięć wzmacniaczy o łącznej mocy 480 W, po jednym na głośnik, złącze USB oraz moduł Wi-Fi (transmisja DNLA, sterowanie za pomocą smartfonu).

 • Czas dronów

  Czas dronów

  Samoloty bezzałogowe sprawdziły się w walce z Al-Kaidą. Teraz trafiają do cywila. Możliwe zastosowania: patrolowanie granic, namierzanie przestępców, opryskiwanie upraw. A może nawet śledzenie każdego obywatela?

 • Smartfon z FirefoxOS wkrótce w Polsce

  Smartfon z FirefoxOS wkrótce w Polsce

  Polscy użytkownicy telefonów komórkowych jako jedni z nielicznych będą mogli przetestować smartfon z systemem FirefoxOS. W okresie wakacyjnym Alcatel ONE TOUCH FIRE, z tym systemem znajdzie się w ofercie T-mobile.

 • Google ma jasny cel: Chromebook dla każdego. Teraz przyszła pora na uczniów

  Google ma jasny cel: Chromebook dla każdego. Teraz przyszła pora na uczniów

  Google właśnie wypuściło na rynek nowego Chromebooka. Jest nim Lenovo ThinkPad x131e i jest on przeznaczony na rynek edukacyjny. Urządzenie waży 1,8 kilograma, ma wzmocnioną obudowę i może działać na baterii do 6,5 godziny. Działa na Intel Celeronie, ma pojemność 16GB uzupełnioną 100GB przestrzeni w Google Drive, ale tylko na 2 lata. Cena? 459 dolarów, a więc mniej niż nowy iPad (choć oczywiście niewiele mniej).

 • Zabierz ładowarkę ze sobą

  Zabierz ładowarkę ze sobą

  LG Electronics zaprezentował najmniejszą na świecie ładowarkę bezprzewodową - WCP-300. Jej wymiary to 6,9 cm, czyli spokojnie może być przenoszona nawet w kieszeni.

 • Samsung Galaxy Note 8.0 - znamy oficjalną specyfikację!

  Samsung Galaxy Note 8.0 - znamy oficjalną specyfikację!

  Urządzenie pracować będzie w oparciu o czterordzeniowy układ A9 taktowany zegarem 1.6 GHz (nie znamy jeszcze dokładnego modelu, zapewne będzie to ta sama jednostka, co w przypadku Galaxy Note 10.1, czyli Exynos), wspieraną przez 2 GB RAM-u. Ekran wykonany w technologii TFT LCD - zgodnie z nazwą - oferować będzie przekątną rzędu 8" i rozdzielczość 1280 x 800 pikseli, co daje wartość współczynnika ppi na poziomie 189. Oczywiście cechą szczególną będzie wsparcie dla stylusa S-Pen, wspierającego 1024 poziomy nacisku (tutaj brak większych zmian w stosunku do poprzedników). Systemem będzie Android w wersji 4.1.2., który ponadto zostanie wzbogacony licznymi dodatkami, w tym znanymi chociażby z Note'a 2 (Popup Note, Popup Video, and Air View).

 • Smartfon, który można międlić i gnieść -elastyczny plastki zastąpi szkło

  Smartfon, który można międlić i gnieść -elastyczny plastki zastąpi szkło

  Ekran Youm zbudowano z elastycznego plastiku, który zastąpił szkło. Ponadto elastyczny wyświetlacz Samsunga jest cieńszy, lżejszy od standardowego oraz mniej podatny na złamania. Smartfon można międlić i gnieść, więc z pewnością przyda się do rozładowywania stresu w porannych korkach. Niestety koreański producent nie podał informacji dotyczących ceny ani dostępności na rynku. Czekamy na odpowiedź konkurencji. Możliwe, że zaskoczy nas niezniszczalnymi ekranami holograficznymi.

 • Jak się nie dać cyberprzestępcom

  Jak się nie dać cyberprzestępcom

  O wojnie, w której każdy z nas może stać się celem, o smartfonach śledzących swych użytkowników oraz o tym, dlaczego odtwarzacze MP3 zniszczyły irańskie wirówki do wzbogacania uranu rozmawiamy z Adamem Palmerem, ekspertem od bezpieczeństwa cyberprzestrzeni.

 • LOT odebrał pierwszego Dreamlinera. "Historyczny moment"

  LOT odebrał pierwszego Dreamlinera. "Historyczny moment"

  Polskie Linie Lotnicze LOT odebrały w Stanach Zjednoczonych pierwszego z ośmiu zamówionych Boeingów 787 Dreamliner. Przewoźnik stał się pierwszą europejską linią lotniczą, mającą we flocie tego typu maszynę. Samolot w środę uda się w rejs z Seattle do Warszawy.