• 43-letni mężczyzna chciał odebrać sobie życie. Przeszkodził mu w tym policyjny pies

  43-letni mężczyzna chciał odebrać sobie życie. Przeszkodził mu w tym policyjny pies

  Kadus, policyjny pies z Tarnowa, uratował życie 43-latka spod Dębna. Mężczyzna chciał popełnić samobójstwo. - Wyszedł z domu, zapowiadając, że targnie się na swoje życie, trzeba było go szybko odnaleźć - mówi Ewelina Buda, rzeczniczka brzeskiej policji. Pies policjant szybko złapał trop i doprowadził funkcjonariuszy do zaginionego. Mężczyznę zabrało pogotowie ratunkowe. Przeżył.

 • Korea Płd. i Korea Płn. wznawiają rozmowy

  Korea Płd. i Korea Płn. wznawiają rozmowy

  Przedstawiciele obu państw koreańskich podjęli w miejscowości Panmundżon na wspólnej granicy pierwsze od siedmiu lat rozmowy na wysokim szczeblu.

 • Nelson Mandela nie żyje. Miał 95 lat

  Nelson Mandela nie żyje. Miał 95 lat

  Nie żyje Nelson Mandela, słynny przywódca ruchu przeciw apartheidowi, były prezydent RPA, obrońca praw człowieka. Miał 95 lat. O jego śmierci poinformował prezydent RPA, Jacob Zuma.- Odszedł spokojnie, otoczony przez rodzinę. Nasz naród stracił swojego największego syna. Nasi ludzie stracili ojca - mówił Zuma.

 • Jak wojewodowie naprawiają polską piłkę

  Jak wojewodowie naprawiają polską piłkę

  Wojewodowie ostatnio znowu wzięli się za robienie porządków na stadionach. Uznali, że policja, Ekstraklasa SA i PZPN najzwyczajniej sobie z tym nie radzą, więc trzeba wkroczyć.

 • Obama zaproszony do Polski. Czekamy na odpowiedź

  Obama zaproszony do Polski. Czekamy na odpowiedź

  Prezydent USA Barack Obama otrzymał zaproszenie do odwiedzenia Polski w czerwcu 2014 r. i wzięcia udział w uroczystościach z okazji 25. rocznicy wyborów 1989 r.; Polska czeka na odpowiedź amerykańskiej administracji - poinformował wiceszef MSZ.

 • Huragan "Ksawery" nadciąga nad Polskę

  Huragan "Ksawery" nadciąga nad Polskę

  Orkan Ksawery, który od środy szaleje nad Skandynawią, wieczorem dotrze do Polski. - Będziemy mieli do czynienia z silnym wiatrem, okresami przelotnymi opadami śniegu, które mogą powodować zawieje - mówi Wirtualnej Polsce Sławomir Guzek, dyżurny synoptyk IMGW. Najwyższe ostrzeżenia przed orkanem wydano dla północno-zachodnich części Polski i Niemiec - wynika z danych zaprezentowanych przez europejskie służby meteorologiczne (EUMETNET). - Radzimy nie wychodzić z domów - apeluje Wojciech Gola, kierownik Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie.

 • Trenerka

  Trenerka

  Nie chce mówić o swoich pieniądzach, ale jej dochody z grubsza można oszacować. Jej pierwsza książka - „Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską” podbiła serca czytelników (a raczej czytelniczek). Tylko na niej autorka mogła zarobić dobrze ponad 200 tysięcy złotych.

 • Europa wschodnia: Dlaczego wciąż jesteśmy mentalną Europą Wschodnią?

  Europa wschodnia: Dlaczego wciąż jesteśmy mentalną Europą Wschodnią?

  Mimo 23 lat starań, aby stać się częścią 'Zachodu', światopoglądowo Polacy wciąż są podobni do Rumunów, Ukraińców, czy Rosjan – pokazują badania.

 • Serena Williams najlepszą tenisistką według WTA

  Serena Williams najlepszą tenisistką według WTA

  32-letnia Amerykanka Serena Williams została uznana najlepszą tenisistką 2013 roku przez władze WTA Tour. Wśród debli tytuł ten przypadł Włoszkom - 26-letniej Sarze Errani i starszej od niej o cztery lata Robercie Vinci. Kolejne nagrody przyznawać będą kibice.

 • Coraz droższa edukacja | edukacja, dzieci, sondaż, CBOS

  Coraz droższa edukacja | edukacja, dzieci, sondaż, CBOS

  Polska rodzina wydała średnio 1199 zł na potrzeby dzieci związane z rozpoczęciem roku szkolnego. W przeliczeniu na jedno dziecko w wieku szkolnym wydatki te wyniosły średnio 826 zł - wynika z sondażu CBOS. Czytaj oryginalny artykuł na: http://www.stefczyk.info/wiadomosci/raporty-stefczyk-info/coraz-drozsza-edukacja,8930062460#ixzz2jLAKMeRz

 • Międzynarodowy sukces polskich studentów. Łazik marsjański Hyperion wygrał konkurs w Utah

  Międzynarodowy sukces polskich studentów. Łazik marsjański Hyperion wygrał konkurs w Utah

  Marsjański sukces polskich studentów. Łaziki z Wrocławia i Białegostoku wygrały prestiżowy konkurs w USA

 • Kraków pyta mieszkańców, czy chcą ograniczyć handel w niedziele i święta

  Kraków pyta mieszkańców, czy chcą ograniczyć handel w niedziele i święta

  Mieszkańcy Krakowa mogą wypowiedzieć się na temat propozycji ograniczenia handlu w niedzielę, Wigilię i Wielki Piątek. Zgodnie z pomysłem radnych, w te dni sklepy maja być otwarte tylko do godz. 12.00

 • Mężczyzna podał do sądu żonę za urodzenie brzydkich dzieci!

  Mężczyzna podał do sądu żonę za urodzenie brzydkich dzieci!

  Mąż podaje żonę do sądu... za urodzenie brzydkich dzieci. Kobieta ukryła przed nim fakt, iż przeszła operacje plastyczne zanim się jeszcze poznali. Mężczyzna wygrał proces.

 • 1 listopada. Dzień pamięci o najbliższych i zadumy

  1 listopada. Dzień pamięci o najbliższych i zadumy

  Dzień Wszystkich Świętych w Krynicy obchodzony był uroczyście. Przez cały dzień, aż do późnych godzin wieczornych cmentarze odwiedzały prodziny. Morze lampionów, kwiatów i wieńców wśród kolorowych liści błyszczały w listopadowym słońcu.

 • Buzek nagrodzony niemieckim medalem

  Buzek nagrodzony niemieckim medalem

  Były premier Jerzy Buzek odebrał medal Marcina Lutra - nagrodę przyznawaną przez Radę Kościoła Ewangelickiego w Niemczech. Ceremonia odbyła się wieczorem w Heidelbergu.

 • Ślepy traf

  Ślepy traf

  „Ślepy traf”, to historia studenta, który postanawia zarabiać na hazardzie. To już jest ryzykowne, a ryzykowne jest tym bardziej, że hazard ten odbywa się w internecie. Na negatywne efekty pomysłu kreatywnego studenta nie trzeba długo czekać. Ktoś równie, a może jeszcze bardziej kreatywny, oszukuje go. Oszustem jest bezwzględny gangster będący jednocześnie właścicielem portalu. Bohater filmu nie waha się, wyrusza w tamtą stronę by wymierzyć sprawiedliwość człowiekowi, który doprowadził go do ruiny. Na miejscu okazuje się, że właściciel internetowego serwisu pokerowego dysponuje bogactwem, które bez reszty oczarowuje młodego człowieka. Zamiast martwić się pieniędzmi na czesne, które przepadły bezpowrotnie, bohater filmu przyjmuje propozycję gangstera. Propozycją tą jest praca w roli człowieka do wszystkiego. W postać pechowego studenta wcielił się zdobywca Oscara Ben Affleck. W „ Ślepym trafie” zobaczymy także Gemmę Arterton i Anthony’ego Mackie. Najlepiej ogląda się tu Bena Afflecka, który gra pozbawionego skrupułów i do cna zepsutego właściciela serwisu internetowego dla pokerzystów – Ivana Blocka. To jego ofiarą pada trochę naiwny, trochę chciwy i trochę bezmyślny Richie. Podczas pobytu na Florydzie Richie przeżywa wiele trudnych sytuacji. Przeżywa je raczej lekko, a najważniejsze jest to, że wychodzi z nich bez szwanku. Było groźnie, zwłaszcza przed spotkaniem z gorliwymi podwładnymi Blocka. Czy Richie’mu opłacało się przyjęcie fuchy oferowanej przez Blocka? Czy coś zmieniło to w jego życiu? Czy Richie nauczył się czegoś dzięki temu? Jak wyszedł na przygodzie, która zaczęła się od czystej chęci łatwego zysku? Tego wszystkiego dowiedzą się ci, co nie przypadkiem trafią do kina na ”Ślepy traf”.

 • Szkolna kampania wrześniowa

  Szkolna kampania wrześniowa

  Najwyraźniej w zbiorowej polskiej mądrości uznajemy, że naszymi skarbami najlepiej zajmą się frustraci zastraszeni widmem utraty pracy. Przygotowania do początku roku szkolnego przypominały w tym roku szykowanie się do kampanii wrześniowej – w prasie można było przeczytać o nauczycielkach barykadujących się w szkole w proteście przeciwko zwolnieniu z pracy. Bo widmo redukcji zatrudnienia krąży nad polskim szkolnictwem. A nasza szkoła, uwikłana w systemowe sprzeczności, zamiast wykorzystać niż demograficzny do poprawy jakości nauczania, staje się miejscem brutalnych oszczędności. Polską szkołą rządzą gminy, choć kieruje państwo. Państwo jest zieloną wyspą, większość gmin jednak odczuwa jednak skutki finansowego kryzysu, stara się więc oszczędzić, na czym może. Najwięcej kosztują szkoły, w szkołach nauczyciele, zwłaszcza ci z dłuższym stażem i doświadczeniem. Dodatkowo szkolną arytmetykę komplikuje nowa podstawa programowa, zmieniająca liczbę lekcji przeznaczonych na poszczególne przedmioty – chemicy, biolodzy, geografowie odkrywają, że nie dadzą rady uciułać w jednej szkole godzin na pensum. Można by zmniejszyć liczebność klas, taniej jednak wyjdzie zwolnić zbędne „zasoby ludzkie”. Przy okazji szkolnej kampanii wrześniowej wychodzi na jaw dziwny charakter Polaków – opisała go Aleksandra Pezda w „Gazecie Wyborczej”, zaskoczona reakcjami na jej doniesienia o zwalnianych nauczycielach. Czytelnicy w komentarzach zamiast współczuć, nie kryli radości z faktu, że lenie-nauczyciele też posmakują uroków realnego rynku pracy. Wieloletnie szczucie i wmawianie, że nauczyciel nic nie robi, zrobiło swoje. Tyle że dziwna to logika, zgadzam się w pełni z Aleksandrą Pezdą – wszak nauczycielom oddajemy dobro najcenniejsze, nasze dzieci. Najwyraźniej uznajemy w zbiorowej polskiej mądrości, że naszymi skarbami najlepiej zajmą się frustraci zastraszeni widmem utraty pracy, upokarzani przez niedouczonych dziennikarzy doniesieniami o złu, jakim jest Związek Nauczycielstwa Polskiego i Karta Nauczyciela. Finowie w swej zbiorowej mądrości zrobili nieco inaczej: skoro dzieci są najważniejsze, to uznajmy, że zawód nauczyciela jest także najważniejszy i godny największego prestiżu oraz ochrony. Od Finlandii dzieli Polskę tylko Bałtyk.

 • Fiskus sprawdza ofiary Amber Gold

  Fiskus sprawdza ofiary Amber Gold

  Po blisko roku śledztwa w sprawie Amber Gold prokuratura nadal nie wie czy Marcin Plichta działał sam czy też miał wpływowych protektorów. Z ustaleń "Newsweeka" wynika, że w Amber Gold były przynajmniej cztery duże (przekraczające milion złotych) wpłaty na złote lokaty w Amber Gold (prokuratura wie tylko o dwóch). A sam Plichta zainwestował w start swojej firmy 350 zł, tyle bowiem wynosił stan konta jego firmy do czasu pojawienia się pierwszej lokaty. Inspektorzy skarbowi zainteresowali się natomiast dochodami ofiar Amber Gold. Ścigają tych, którzy lokowali u Plichty kwoty nieproporcjonalnie wysokie do swoich dochodów. Grożą im gigantyczne karne podatki.

 • Od pokojówki chcą przede wszystkim seksu

  Od pokojówki chcą przede wszystkim seksu

  Od pokojówki chcą przede wszystkim seksu, mają brudne mieszkania, czystość oceniają tylko na węch i płacą obcym poniżej minimum - tak wyglądają Polacy w oczach Ukrainek pracujących nad Wisłą, których historię opisuje najnowszy "Newsweek"

 • Jaka Platforma? Wyniki ankiety Jarosława Gowina

  Jaka Platforma? Wyniki ankiety Jarosława Gowina