• Ciekawostki: Skąd się biorą sny?

  Ciekawostki: Skąd się biorą sny?

  Wielu ludzi twierdzi, że nie ma snów, lub że ma je bardzo rzadko. Naukowcy udowodnili, że to nieprawda - każdy człowiek w czasie snu ma kilka, a nawet kilkanaście różnych snów. Problem tkwi nie w braku marzeń sennych, a w zapamiętywaniu ich po przebudzeniu. Odpowiedni trening pozwoli regularnie zapamiętywać sny praktycznie co noc. Z czasem można sobie wyrobić umiejętność zapamiętywania kilku snów z każdej nocy.

 • 15 ciekawostek o ludzkim ciele – tego na pewno nie wiedziałeś!

  15 ciekawostek o ludzkim ciele – tego na pewno nie wiedziałeś!

  Chociaż wiemy dużo o ludzkim ciele, to nie wiemy jeszcze wszystkiego, co wpływa na nasz organizm. Oto 15 ciekawostek o ludzkim ciele, o których pewnie nie wiedziałeś.

 • Przygotowania do podboju kosmosu - niezwykły eksperyment na pustyni w stanie Utah

  Przygotowania do podboju kosmosu - niezwykły eksperyment na pustyni w stanie Utah

  Na pustyni w Utah powstała stacja badawcza Mars Desert Research Station (MDRS). Pracujący w niej naukowcy stworzyli symulację życia na Marsie. Nie wychodzą z budynków bez kombinezonów, pobierają próbki geologiczne, hodują rośliny, produkują energię. Opracowują strategię, którą ludzie mogliby wykorzystać, gdyby udało im się lądowanie na obcej planecie. Naukowców w stacji odwiedził fotograf Jim Urquhart. Jego niezwykłe zdjęcia przypominają fotosy z planu filmu science-fiction

 • Gdyby Polacy dogadali się z Hitlerem... U boku III Rzeszy pokonalibyśmy Związek Sowiecki?

  Gdyby Polacy dogadali się z Hitlerem... U boku III Rzeszy pokonalibyśmy Związek Sowiecki?

  Czy w 1939 roku Polska powinna była dogadać się z Hitlerem i wejść w sojusz z III Rzeszą? Czy odrzucając ofertę przymierza z Niemcami, minister Beck popełnił koszmarny błąd, być może największy błąd życia? Czy w 1939 roku na Zamku Królewskim w Warszawie należało podpisać pakt Ribbentrop–Beck? Czy jednocześnie zmusiłoby to nas do czynnego udziału w Zagładzie Żydów?

 • Połowa Polaków wierzy w naukowe bzdury

  Połowa Polaków wierzy w naukowe bzdury

  Ludzie żyli w czasach dinozaurów, zwykłe pomidory nie mają genów, a atomy są mniejsze od elektronów. W te bzdury wierzy ponad połowa Polaków. Jesteśmy jednym z gorzej wykształconych krajów Europy. TEN OBRAZEK KŁAMIE. Ostatnie dinozaury wyginęły około 65 mln lat temu. Pierwsi przedstawiciele rodzaju Homo pojawili się zaledwie 2,5 mln lat temu