Ars Amandi

Sensualność, seksualność, erotyzm
Tablicę obserwują:
+ 5752 innych
l9ful s3gzq ttvdqaojo65 k9qls aguhnwhik71 gelbyrecal1988 damiangil87 makijazlodz d8vwp g1tzr f3tuk
 • EROTYKA Intimate

  Photographer: Ilya Rashap

  0
 • Poliamoria, czyli miłość w sieci

  Odrzucili monogamię. Żyją w poliamorycznych sieciach związków o różnym natężeniu emocjonalnym. Kochankowie, dziewczyna/chłopak, przyjaciel, z którym uprawia się seks, ktoś z kim ma się romans albo jednorazowy seks. W sieci mogą też znajdować się np. chłopak mojej dziewczyny albo dziewczyna mojego chłopaka. Tym skomplikowanych konfiguracji jest wiele. Aż dziw, że się w nich nie gubią. – Trzeba się nauczyć rozpoznawać różne formy bliskości. To niezły trening – przyznaje Krzysztof Pacewicz. I, jak twierdzą, taki styl budowania relacji daje im poczucie bezpieczeństwa: - Jak się pojawia się druga osoba, która podoba się twojemu chłopakowi czy dziewczynie, to ona nie jest zagrożeniem. Nie są zamiast ciebie, są oprócz. Nie ma tej nieznośnej zerojedynkowości, która jest w monogamicznych związkach. I jak coś się rozpada, nie zostajesz sam, bo masz inne bliskie osoby – twierdzi Joanna Erbel. Powyższy materiał z tygodnika "Newsweek". A co na ten temat sądzą redaktorzy "Polonia Christiana"? http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=LwguIYJXw2E

  0
 • Dlaczego kobiety uprawiają seks? Powody mogą zdziwić

  Dla­cze­go ko­bie­ty upra­wia­ją seks? Od­po­wiedź wy­da­je się oczy­wi­sta: z mi­ło­ści, dla przy­jem­no­ści, z chęci po­sia­da­nia dziec­ka. Oka­zu­je się jed­nak, że po­wo­dów tych są setki, a do­kład­nie 237. Tyle przy­naj­mniej po­da­ły panie, które wzię­ły udział w ba­da­niu prof. Me­ston. Nie­któ­re mo­ty­wy wy­da­ją się szo­ku­ją­ce!

  0
 • Dlaczego faceci flirtują z innymi kobietami?

  Dlaczego mężczyźni, którzy żyją w udanych związkach i kochają swoje partnerki, flirtują i podrywają inne kobiety?

  0
 • Seks z odrobiną ryzyka

  Droga redakcjo, lubię tak zwane szybkie numerki. Chciałbym to robić w jakichś dziwnych miejscach, czasem nawet w trochę ryzykownych sytuacjach. Na przykład na kuchennym stole albo na balkonie, w windzie między 10. piętrem i parterem, w sklepowej przebieralni. Żona czasem daje się namówić, ale generalnie lubi po bożemu - w łóżku, przy zamkniętych drzwiach i co najwyżej niewielkim oświetleniu. Czy można ją jakoś zarazić moją skłonnością do odrobiny szaleństwa? Robert

  0
 • 7 sposobów na miłosną chemię

  Amerykański portal randkowy chemistry.com, którego doradcą jest dr Helen Fischer, znana antropolożka i autorka książek o związkach, przeprowadził badania na temat miłosnej chemii. Okazało się, że sposoby na jej utrzymanie w relacji nie są skomplikowane.

  0
 • Już kilka tygodni bez seksu niszczy związek

  Polacy kochają się coraz rzadziej, a gdy już decydują się na zbliżenie, zwykle robią to naprędce i byle jak. W naszych związkach zaczyna brakować czułości i bliskości – szukamy wymówek, aby odłożyć seks na później. Jesteśmy zmęczeni, zapracowani, nie mamy ochoty na namiętność. Tymczasem, jak przekonują seksuolodzy, już kilkanaście dni bez seksu może negatywnie odbić się na związku.

  0
 • 10 produktów rozpalających zmysły

  0
 • Nie mam ochoty na współżycie – co robić?

  Czy zawsze trzeba zgadzać się na współżycie? Co zrobić, gdy mąż myśli tylko o seksie, a żonę zawsze boli głowa? Kto powinien wychodzić z inicjatywą współżycia?

  0
 • PSYCHOLOGIA Małpy Wschodu i Zachodu

  Gwałtowna reakcja naukowego eksperta Prawa i Sprawiedliwości na tablicę umieszczoną w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, a przedstawiającą schematycznie ujęte sylwetki pary małp wąskonosych – skłania do garści spostrzeżeń.

  0
 • PSYCHOLOGIA Wyższe zarobki, słabsza erekcja

  0
 • Jak zrobić masaż erotyczny?

  Rozbierzcie się (całkiem lub do bielizny), usiądźcie wygodnie, a następnie klęknij za plecami partnera i poproś, aby się o Ciebie oparł. Zanim przejdziesz do tej zdecydowanie bardziej erotycznej części masażu, zacznij od bardziej delikatnych, relaksujących pieszczot. Z wyczuciem masuj uszy, szyję, kark, barki i ramiona partnera. Nie spiesz się - podniecające oczekiwanie jedynie wzmocni rozkosz dalszych pieszczot. Delikatnie muskaj jego tors i brzuch, bardzo powoli schodząc rękami w dół. Od czasu do czasu możesz wrócić "do góry", delikatnie przygryźć płatek ucha partnera. Równocześnie z ruchem rąk możesz też pieścić szyję partnera pocałunkami. Poproś partnera aby położył głowę na Twoim ramieniu i zamknął oczy. Uważnie obserwuj reakcje partnera i dostosuj do nich intensywność pieszczot. O ile partner wykaże się wystarczająco silną wolą i nie przerwie wcześniej Twoich pieszczot, możesz zacząć pieścić jego penisa lub zaproponować, abyście zmienili pozycję lub zamienili się miejscami. Tak czy inaczej - po takiej grze wstępnej z pewnością oboje zapomnicie o zmęczeniu i z ochotą zabierzecie się do dbania o namiętność w Waszym związku ;)

  0
 • Propozycje na pozycje, czyli jak spać z kobietą?

  Na łyżeczkę, na boa dusiciela, czy na obławę? Którą pozycję wybierasz, a którą wybiera twoje ciało, gdy usypiasz u boku twojej partnerki? Postanowiliśmy zebrać najciekawsze i najpopularniejsze pozycje z naszych sypialni. Tym razem nie te, rodem z Kamasutry.

  0
 • Dlaczego kobiety kochają drani?

  Zimny drań, dupek, nieodpowiedzialny gówniarz - czy przypadkiem nie zakochałaś właśnie w kimś takim..? Dlaczego kobiety kochają drani? Bo inaczej nie potrafią. Całe życie odtwarzają schemat, którego się nauczyły dawno temu: przyciąganie – odpychanie. Liczą na to, że ON się zmieni. Wierzą, że gdy one same będą doskonalsze, życie będzie lepsze. Wciąż zadają sobie pytanie, dlaczego ON mi to robi i kim tak naprawdę jest? Odpowiedź brzmi: zimnym draniem, dupkiem, nieodpowiedzialnym gówniarzem! No tak, ale, dlaczego właśnie Ty się na to godzisz?

  0
 • Czy można uprawiać seks z przyjacielem?

  Czy pójście do łóżka z kumplem może zniszczyć waszą przyjaźń? A może tylko ją zacieśni i rozwinie się w piękny związek? Spór jest gorący.

  0
 • Ponad połowa kobiet woli ostry seks niż "waniliowy"

  Coraz więcej par urzeczywistnia swoje seksualne fantazje i do waniliowego seksu dodaje dużą porcję pieprzu. Polacy mają już dosyć seksualnej monotonii, kochają się ostrzej, często aż do bólu…

  0
 • Takiego seksu chcą kobiety! 5 najpopularniejszych fantazji

  Niektóre z kobiecych fantazji seksualnych balansują na granicy bezpieczeństwa, ale czy można się temu dziwić...? Przecież zakazany owoc zawsze smakuje najlepiej... Przedstawiamy piątkę topowych seksualnych scenariuszy, które rozpalają w kobietach rozkosz i wywołują podniecenie (opracowanie na podstawie forów internetowych).

  2
 • Niewierność trzeba wybaczać

  Monogamia jest czystym złem: zamienia małżeństwo w więzienie, odpowiada za zbyt wiele nieprzemyślanych rozwodów, krzywdzi dzieci. A sposób na szczęśliwy (czytaj: "trwały") związek jest taki prosty: przymykaj oko na jej/jego skoki w bok.

  0
 • Czy można uprawiać seks z przyjacielem?

  Czy pójście do łóżka z kumplem może zniszczyć waszą przyjaźń? A może tylko ją zacieśni i rozwinie się w piękny związek? Spór jest gorący.

  0
 • Jakie rzeczy najbardziej podniecają facetów?

  Bielizna, makijaż, a może idealne kształty? Jakie rzeczy najbardziej podniecają facetów? Seksulodzy nie pozostawiają złudzeń: na mężczyzn działa wszystko, co w jakikolwiek sposób wiąże się z seksem. Dlatego jeśli chcesz być uwodzicielką idealną, powinnaś atakować na niemal każdym froncie.

  0
 • Orgazm lekiem na całe zło

  Najskuteczniejsza i najczęściej używana wymówka kobiet w sypialni brzmi: Boli mnie głowa. Okazuje się jednak, że jest na to bardzo skuteczne lekarstwo – orgazm.

  0
 • Polacy grają w grę wstępną

  Deklarowane w ankietach 20 minut gry wstępnej to raczej życzenie niż rzeczywistość. Na niedostatek pieszczot narzekają głównie kobiety. Tymczasem badacze dowodzą, że ludzie, którzy mają stałego partnera – a więc tym samym mogą liczyć na regularny, intymny dotyk – są zdrowsi, szczęśliwsi i żyją dłużej.

  0
 • Co nas kręci, co nas podnieca?

  Gorąca scena w filmie, zapach, dotyk - co najbardziej działa na kobiety? Przekonaj się także, do jakiego typu należysz - sensualnego, a może poznawczego?

  0
 • Mężczyźni chcą częściej, kobiety wstydzą się swojego ciała - jakie inne problemy seksualne mają Polacy?

  Jak wynika z badań, które przeprowadził prof. Zbigniew Izdebski, 32 procent kobiet nie ma ochoty na seks, bo jak deklarują ankietowane, jest zbyt zmęczone. Wśród panów 19 procent narzeka na przemęczenie. Zdaniem profesora: "Wyniki badań dobrze oddają to, co specyficzne w sytuacji życiowej kobiet i mężczyzn oraz ujawniają charakterystyczne dla nich obawy". Co konkretnie ma seksuolog na myśli? - "Kobiety nadal bardziej niż mężczyźni są obciążone obowiązkami, zwłaszcza domowymi, toteż mają prawo częściej deklarować przemęczenie, które bywa tak duże, że odechciewa się wszystkiego, nawet seksu".

  0
 • Przewodnik po strefach erogennych kobiety

  "Niechaj ręce kochanków nie spoczywają bezczynnie, niechaj palce ich ćwiczą się w tym mistycznym azylu, gdzie miłość lubi potajemnie się wkradać. Jeżeli znalazłeś te miejsca, których dotykanie jest dla kobiety przyjemne, to niech Cię nie powstrzyma fałszywy wstyd, ale niech ręka twoja tam błądzi. Zobaczysz wtedy w oczach ukochanej żywy blask, lśniący jakby promienie słońca kąpały się w falach wód ”.

  0
 • Czy można "wylecieć" za romans w pracy?

  - To z Piotrusiem zaczęło się trochę z nudów – przyznaje Alina. Wcale jej się nie podobał. Ale najbrzydszy przełożony zyskuje na urodzie i wdzięku. Pierwsze zbliżenie? W jego gabinecie

  0