Globtrotter

Tam kiedyś pojadę :-)
Tablicę obserwują:
+ 6936 innych
edmund8f335B grzegorz.proporczyk Nampel40440 Gault62676 benusarnk Freeburger19882 Egitto5884 Kopko23638 l0zfe biuropakowanie717 bogatyr1329
 • Świnie pływają na Bahamach

  Nikt nie wie skąd świnie znalazły sie na tej małej karaibskiej wyspie w archipelagu Exuma Cays. Być może udało im się dopłynąć na wyspę z jakiegoś rozbitego statku albo zostały porzucone przez marynarzy. Faktem jest, że przetrwały a dodatkowo wyrobiły sobie zdolność pływania w morzu. Według Wikipedii populacja świń na wyspie liczy sobie ok. 20 osobników i dzieli jej terytorium z kozami i zdziczłymi kotami, a umiejętności pływackie stanowią turystyczną atrakcję.

  0
 • Viceroy Hotel @ Bali

  0
 • Malezja: Orient pełną gębą

  W Malezji próbuję najlepszej z azjatyckich zup – curry laksa. Do Indii wpadam na samosę, a na deser, w chińskim towarzystwie, rozpakowuję ciasteczko z wróżbą. I to wszystko w jeden dzień, nie wyjeżdżając z Georgetown – kulinarnego tygla na wyspie Penang

  0
 • Zanzibar spełnia marzenia

  Bezkresne plaże z piaskiem drobnym jak nasza mąka krupczatka. Białe, kontrastują z turkusową, szafirową czy granatową wodą, zmieniającą się w zależności od pory dnia, przypływu i pogody. Plaże w sąsiedztwie hoteli są ruchliwym miejscem, można tu kupić muszle, kolorowe pareo, biżuterię… zafundować sobie fantazyjny tatuaż z henny czy afrykańską fryzurę. Tędy wędrują Masajowie w tradycyjnych strojach. Kobiety owinięte w kolorowe kangi (chusty) siedzą gromadnie lub okrążają upatrzoną, chętną do rozmów osobę i próbują w suahili zachęcić ją do zakupów. Wzdłuż plaży, w sąsiedztwie biednych osad, w palmowych gajach kryją się luksusowe ośrodki, wille i pensjonaty.

  0
 • Szlakiem czerwonego słonia

  Park Narodowy Tsavo w Keni ma ponad 22 tys.km2, jest podzielony na część wschodnią i zachodnią. Zyskał międzynarodową sławę dzięki dużym, czerwonym słoniom, która są pod całkowitą ochroną.

  0
 • Dwie perełki Karaibów

  Saint Kitts i Nevis to dwie niewielkie wyspy w archipelagu Małych Antyli na Karaibach, położone między Antiguą i Barbudą oraz Montserrat na wschodzie a Anguillą i Wyspami Dziewiczymi na zachodzie.

  2
 • Guam - atrakcje małej wyspy

  Guam to niewielka wyspa w Mikronezji na Pacyfiku, będąca terytorium zależnym USA. W świecie znana jest głównie z walk podczas II wojny światowej. Drugą najważniejszą gałęzią gospodarki, po obsłudze amerykańskich baz wojskowych, jest turystyka. Guam posiada wiele wspaniałych plaż. Popularne są sporty wodne i golf oraz... zakupy bezcłowe. Organizacja turystyczna Guam ogłosiła właśnie, że rok 2012 był najlepszym dla turystyki wyspy od... końca lat 90., kiedy to kraje azjatyckie dotknął kryzys finansowy. Guam odwiedziło ponad 1,3 mln turystów.

  0
 • W EUROPIE Słowenia - wyspa Blah

  0
 • Kupuj, jedz, szanuj zieleń - Singapur

  Najlepszy widok na Singapur roztacza się z basenu wiszącego 200 metrów nad ziemią. Basen leży na łączącym trzy szklane wieżowce dachu hotelu Marina Bay Sands. W wodzie zanurzyć się mogą tylko goście hotelowi, czyli wszyscy, którzy zapłacą za pokój (najtańszy 800 zł). Do baru i na taras widokowy wjechać może każdy.

  0
 • W EUROPIE Miejsca jak z bajki

  Czy to sen czy rzeczywistość? Są na świecie miejsca, w których poczujemy się jak w bajce. Kolorowe, baśniowo przerysowane, magiczne, ale prawdziwe! Oto miejsca jak z bajki.

  0
 • Velaa (prywatna wyspa), Maldiwy

  0