Tarnów - informacje i wydarzenia

Tablicę obserwują:
wenus010 Green. alejandro Jakub Sury
 • W Tarnowie spada bezrobocie

  Pozytywne informacje docierają z Powiatowego Urzędu Pracy. Poziom bezrobocia w stosunku do ubiegłego roku zmniejszył się w mieście o ponad 500 osób.

  0
 • Światowy potentat branży motoryzacyjnej w Tarnowie!

  W ostatnich dniach, w obecności posła Roberta Wardzały, został podpisany list intencyjny w sprawie uruchomienia w Tarnowie nowego zakładu produkcyjnego, który w imieniu sygnatariuszy podpisali: Piotr Gąska - Prezes oddziału Europejskiego w Grupie SaarGummi, CQLT SaarGummiTechnologies S.à.r.l., Luxemburg, oraz Rafał Działowski - Prezes Zarządu Tarnowskiego Klastera Przemysłowego S.A.

  0
 • W kontrze do raka

  Rak jelita grubego to jeden z bardziej podstępnych nowotworów, bo rozwija się nie dając przez wiele lat żadnych objawów. Odpowiednio wcześnie wykonanym badaniem można jednak wygrać życie w walce z chorobą. Tarnowski szpital św. Łukasza zaprasza na bezpłatne badania przesiewowe, umożliwiające wykrycie i pokonanie raka.

  0
 • Wreszcie pożyteczne

  Torby, koszyki, może elementy wystroju a może jeszcze inne, oryginalne gadżety powstać mogą z nikomu już niepotrzebnych i szpecących miasto banerów wyborczych. Pod warunkiem, że komitety wyborcze zechcą przekazać je do Pałacu Młodzieży.

  0
 • PiS bierze radę miasta - nazwiska. Porażka PO i Tarnowian, Ścigała w radzie

  PiS w nowej radzie miasta nie będzie musiał zawierać żadnych koalicji. Jeśli wyniki się potwierdzą, partia zdobyła 13 z 25 mandatów. Daleko za nimi jest PO, która według ostatnich danych ma 6 mandatów. SLD na tę chwilę ma 3 mandaty, podobnie jak Tarnowianie. To jednak wciąż wyniki nieoficjalne.

  0
 • Tarnów: Nie płacą czynszu, mogą im nagwizdać

  Za tych, którzy nie regulują czynszów w terminie, płacą spółdzielnie i miasto, a więc my wszyscy. Z zajmowanych mieszkań trudno ich usunąć, mimo nakazu sądu, bo brakuje lokali socjalnych.

  0
 • Beata Szydło zachęcała do udziału w wyborach

  12 listopada w Tarnowie gościła Beata Szydło. Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości oraz liderka małopolskich struktur PiS zachęcała mieszkańców Tarnowa i regionu do udziału w wyborach samorządowych i poparcia kandydatów swojego ugrupowania.  

  0
 • Miasto znów naprawia Krakowską. Znów za pieniądze podatników...

  Na nic zdały się prośby i monity wysyłane do wykonawcy spartaczonego remontu ul. Krakowskiej w Tarnowie. Firma MK Bud na żadne z pism nie odpowiedziała, więc miasto, po raz kolejny wzięło się za naprawę feralnego odcinka, wyremontowanej za ok. 9 mln zł drogi.

  0
 • Tarnów. Wyborczy najazd polityków

  Swoich faworytów w wyborach przyjechali poprzeć Jarosław Gowin, wiceprezes PiS Beata Szydło i Zbigniew Ziobro. Jak oceniasz przebieg kampanii wyborczej w Tarnowie? Skomentuj na forum pod artykułem

  0
 • Tarnowski misjonarz dalej w niewoli, czyli co w prasie piszczy

  Kolejny "remont remontu" ul. Krakowskiej. Za fuszerkę zapłacą tarnowianie. Oszuści pukali do drzwi tarnowian. Tarnowski misjonarz dalej w niewoli. Przybyło autobusowych przystanków. Jak z salmonelli zrobić... parówki - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

  0
 • Rajd pary 17-latków po mieście nie swoim samochodem

  Zabrała matce kluczyki od samochodu,  po czym z kolegą urządzili sobie przejażdżkę po mieście, zakończoną kolizją  i ucieczką z miejsca kraksy...

  0
 • Tarnowski szpital w szwajcarskim programie

  W Krakowie i Tarnowie zakończyła się realizacja programu „Poprawa efektywności energetycznej poprzez wprowadzenie systemów energii odnawialnej oraz modernizacja instalacji grzewczych w wybranych, publicznych, wojewódzkich zakładach opieki zdrowotnej”. Projekt kosztował ponad 45 milionów złotych, z czego przeszło 38 milionów to wkład Szwajcarsko Polskiego Programu Współpracy.  

  0
 • Kierunek - telemedycyna

  To niewielkie urządzenie przypięte do paska sprawia, że człowiek siedzący gdzieś przed monitorem wie niemal wszystko o naszym sercu. Mało tego, wie że właśnie śpimy, że biegamy, albo, że właśnie przed chwilą ktoś mocno nas zdenerwował. Co jednak najważniejsze, wie, kiedy dzieje nam się coś złego i natychmiast może wysłać pomoc, bo dzięki temu niewielkiemu urządzeniu może nas dokładnie zlokalizować. Opieka nad pacjentem na odległość wkracza do Tarnowa.

  0
 • Tarnów szykuje się na wybory

  w najbliższą niedzielę - 16 listopada odbędą się wybory samorządowe. Do urn pójdziemy by wybrać rady miast, powiatów oraz gmin, a także szefów lokalnych samorządów - wójtów, burmistrzów oraz prezydentów. Tylko w Tarnowie uprawnionych do oddania głosu jest niemal 93 tys. osób.

  0
 • Zdementowano informację o uwolnieniu ks. Dziedzica. Wciąż jest w rękach porywaczy

  Ksiądz Leszek Zieliński z misji w Republice Środkowoafrykańskiej zdementował doniesienia, jakoby porwany w październiku ksiądz Mateusz Dziedzic został uwolniony. MSZ nie potwierdza informacji o uwolnieniu.

  0
 • Tarnów rozpoczyna dziś świętowanie

  Uroczystości pod Grobem Nieznanego Żołnierza, msza św. oraz koncerty w katedrze i w Centrum Sztuki Mościce – tak Tarnów będzie świętował 96. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Zamiast wieńców i kwiatów, pod Grobem, składane będą znicze – światła pamięci.

  0
 • Tarnów. Zabił ich pijak, sam stracił syna

  Anna Marszałek, matka zabitych dzieci przez pijanego kierowcę, nie może pogodzić się z ich śmiercią. Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych już za tydzień. Wspominamy tragedię sprzed 25 lat.

  0
 • Zagraniczni goście w Tarnowie

  Z okazji Narodowego Święta Niepodległości do Tarnowa przyjedzie 21 gości z miast partnerskich z Ukrainy, Rosji i Węgier. Goście uczestniczyć w uroczystościach odbywających się 10 i 11 listopada.  

  0