Tarnów - nauka i szkolnictwo

Tablicę obserwują:
alejandro Jakub Sury
 • „Gwarancje dla młodzieży” w OHP

  Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy prowadzi nabór do programu „Gwarancje dla młodzieży”. - To duża szansa dla młodych ludzi, którzy są zagrożeni wykluczeniem społecznym, a chcieliby podnieść swoje kwalifikacje – mówi Antoni Góral dyrektor Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie.

  0
 • I Tarnowski Konkurs Wiedzy o Józefie Piłsudskim rozstrzygnięty

  Dobiegła końca pierwsza edycja I Miejskiego Konkursu Wiedzy o Józefie Piłsudskim zorganizowana w roku 100-lecia czynu legionowego przez Lidera Przedmiotowego z historii w Tarnowie Józefa Parysa w roku realizacji projektu miejskiego "Jak mądrze kochać Ojczyznę". Zainteresowanie w tarnowskim środowisku było niezwykle duże. Konkurs zrealizowany został w trzech kategoriach: - szkoły podstawowe - plakat, - szkoły gimnazjalne - prezentacja multimedialna, - szkoły ponadgimnazjalne - wiedza o Józefie Piłsudskim - „Wizja Józefa Piłsudskiego niepodległej federacyjnej Polski"

  0
 • Bezpłatne warsztaty języka niemieckiego

  Tarnowska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa zaprasza na warsztaty językowe, które organizowane będą w ramach "Piątków Humanisty". Pierwsze spotkanie już w piątek, 24 października, początek o godz. 16.45. Propozycja skierowana jest do uczniów od gimnazjum wzwyż.

  0
 • Tarnowscy maturzyści wśród najlepszych w kraju

  Fundacja „Panteon Narodowy” wraz z Małopolskim Kuratorium Oświaty inaugurują projekt ogólnopolskiego funduszu stypendialnego dla najlepszych, corocznych maturzystów zdających egzaminy maturalne na 100% punktów. - Wśród 11 najlepszych tegorocznych maturzystów w Małopolsce znalazło się troje uczniów z tarnowskich liceów – informuje zastępca prezydenta Krystyna Latała.

  0
 • Studenci teologii rozpoczęli naukę, będzie nowy kierunek

  Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II rozpoczął kolejny rok akademicki. Podczas uroczystości w auli Wyższego Seminarium Duchownego miał miejsce wykład inauguracyjny, immatrykulacja nowych studentów oraz wręczenie dyplomów magisterskich.

  0
 • Wygraj z ZUS

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje konkurs wiedzy „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Pierwszy etap, szkolny, ma się odbyć 17 listopada.  

  0
 • Tarnowski nauczyciel to… zwykle kobieta

  Statystyczny tarnowski nauczyciel jest kobietą – wynika z danych Urzędu Miasta Tarnowa. Analitycznie rzecz ujmując, pracuje ona w pełnym wymiarze godzin, ma tytuł nauczyciela dyplomowanego oraz magistra z przygotowaniem pedagogicznym i jest urodzona w latach 1960-1969. Statystyczna tarnowska nauczycielka ma zatem od 45 do 55 lat.

  0
 • Uroczysta inauguracja roku akademickiego na PWSZ w Tarnowie

  We wtorek, 7 październik w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2014/2015. Zobaczcie zdjęcia.

  0
 • 20-lecie MWSE w Tarnowie

  26 września, w budynku Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt.: „Innowacje w nowoczesnych organizacjach. Ekonomiczne i społeczne aspekty”, która zainaugurowała obchody jubileuszu 20-lecia działalności uczelni.

  0
 • Tarnowska PWSZ trzecia w rankingu szkół wyższych

  Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie zajęła trzecie miejsce w rankingu szkół wyższych czasopisma Perspektywy w kategorii wyższych szkół zawodowych.

  0
 • Pierwsza debata w Sokole

  Już w najbliższy wtorek, 23 września dojdzie do debaty kandydatów na prezydenta Tarnowa. Udział w spotkaniu organizowanym przez Sokół - Świat Pracy potwierdzili już Jakub Kwaśny, Kazimierz Koprowski i Mieczysław Kras. Spotkanie jest zamknięte, ale portal tarnow.net.pl ma dla swoich Czytelników wejściówki.

  0
 • Wyprawki szkolne od Grupy Azoty

  Grupa Azoty przekazała dzieciom z 91 szkół wiejskich wyprawki szkolne. Odbyło się to w ramach akcji „Lider Polskiej Dystrybucji“. Celem akcji było wsparcie przez Grupę Azoty, za pośrednictwem swoich dystrybutorów, środowisk rolniczych w Polsce.  

  0
 • Samorząd nagrodził nauczycieli

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej tarnowski samorząd nagrodził 107 nauczycieli i pracowników szkół. Uroczystość z tej okazji odbyła się w Sali Lustrzanej przy ulicy Wałowej.  

  0
 • PWSZ zaprasza na Tarnowskie Piątki Naukowe

  Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie serdecznie zaprasza uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych do uczestnictwa w IV edycji Tarnowskich Piątków Naukowych czyli cyklu wykładów popularno-naukowych z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych.

  0
 • Pomoc dla uczniów z Małopolski

  Na wspólnej konferencji prasowej spotkali się z dziennikarzami wicemarszałek Roman Ciepiela i zastępca prezydenta Tarnowa Krystyna Latała. Przedstawiono projekty pomocy dla uczniów, w związku z rozpoczęciem roku szkolnego.  

  0
 • Najlepsi absolwenci MWSE w Tarnowie nagrodzeni

  11 lipca br. kolejny rok akademicki zakończyła uroczysta Promocja Absolwentów Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie. Najlepsi Absolwenci otrzymali dyplomy z rąk Rektora w auli budynku Uczelni przy ul. Waryńskiego 14.

  0
 • Laboratorium Dydaktyki Cyfrowej w FABRYCE PRZYSZŁOŚCI

  W ostatnich dniach marca zakończył się cykl szkoleń w ramach projektu Laboratorium Dydaktyki Cyfrowej dla szkół województwa małopolskiego. W trakcie 24 godzin zajęć, 72 nauczycieli z Tarnowa i powiatu tarnowskiego zapoznało się z zastosowaniami narzędzi cyfrowych w praktyce nauczania z wykorzystaniem nowoczesnych metod dydaktycznych: ‘odwróconej klasie’, metodach problemowej i projektowej, a także w gamifikacji.  

  0
 • Edukacyjny projekt powiatu

  W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja podsumowująca pierwszy etap realizowanego przez samorząd powiatu tarnowskiego projektu „Bezpośrednie wspomaganie szkół poprzez kompleksowe doskonalenie nauczycieli - drogą do sukcesu edukacyjnego uczniów szkół powiatu tarnowskiego”. To największy tego typu projekt realizowany obecnie w kraju. Jego koszt wynosi przeszło 4,3 mln złotych.

  0