Tarnów - rozrywka i kultura

Tablicę obserwują:
alejandro Jakub Sury
 • Roby Lakatos & Polish Friends - ArtFest 2014

  W piątek, 21 listopada, o godz. 19, w Centrum Sztuki Mościce w ramach Festiwalu ArtFest 2014, zagra "Roby Lakatos & Polish Friends".

  0
 • Koncert "Dzieci dzieciom"

  W środę, 19 listopada, o godz. 10.30 w sali teatralnej Pałacu Młodzieży, odbędzie się kolejny już koncert z cyklu „Dzieci dzieciom”. Przeznaczony jest dla najmłodszych mieszkańców miasta Tarnowa - dzieci w wieku przedszkolnym oraz z młodszych klas szkoły podstawowej. Wstęp na koncert jest darmowy.

  0
 • Cinemon w Klubie „Przepraszam”

  W dniu 16 listopada w klubie „Przepraszam” w Tarnowie, w ramach ogólnopolskiej trasy koncertowej, wystąpią muzycy zespołu Cinemon. Początek koncertu o godzinie 20.00, bilety kosztują 10 złotych.  

  0
 • „Nebraska” w Millenium Studio

  Kino „Millenium” w Tarnowie zaprasza 14 listopada o godzinie 20.30 na film „Nebraska”  w reżyserii Alexandra Payne. To kolejna projekcja z cyklu Millenium Studio. Bilety na seans kosztują 10 złotych.  

  0
 • Koncert i konkurs – Tarnów uczcił Dzień Niepodległości

  Podczas koncertu 10 listopada w Centrum Sztuki Mościce poznaliśmy laureatów konkursu „Polska Niepodległa”. Ponadto dwie osoby odznaczone zostały Krzyżem Małopolski, wręczono również statuetkę „Orły Niepodległości”.

  0
 • Dziś wernisaż wystawy Diany Batruch

  W galerii ZPAP w Pasażu Tertila będzie można od dziś oglądać wystawę prac malarskich Diany Batruch. Wernisaż ekspozycji, którą będzie można zwiedzać do 17 listopada rozpocznie się o godz. 18. Wstęp jest wolny.

  0
 • Zapisy na warsztaty salsy

  Tarnowski teatr zaprasza na dwudniowe warsztaty salsy kubańskiej, które odbędą się w teatrze 8 i 9 listopada. To kolejne spotkanie z tańcem w teatrze poprowadzi Paweł Łojas, certyfikowany instruktor salsy kubańskiej i organizator festiwalu Winter Salsa Session w Zakopanem.  

  0
 • Festiwal kabaretowej improwizacji w TCK

  W trzech miastach Małopolski odbędzie się IV Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Scenicznej ImproFest. Impreza jest jednym z pierwszych w Polsce festiwali, na którym prezentują się najstarsze i najlepsze grupy improwizatorów z całego kraju oraz z zagranicy. Każdy spektakl tworzony jest na żywo, przy współudziale publiczności.

  0
 • Malarstwo Renaty Janusz

  Filia nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie zaprasza na wernisaż wystawy twórczości plastycznej Renaty Janusz „Malarstwo ukojeniem tęsknoty”, który odbędzie się 7 listopada o godz. 17.00. Prace będzie można oglądać do 12 grudnia.  

  0
 • Film o tarnowskim błogosławionym

  W czwartek 6 listopada o godzinie 18.00 w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach odbędzie się premiera filmu „Błogosławiony Ksiądz Roman Sitko - bohater z wiary", opowiadającego o życiu i męczeńskiej śmierci księdza Romana Sitki. Reżyserem fabularyzowanego dokumentu jest Dawid Szpara.  

  0
 • Gaba Kulka zaśpiewa w Marzeniu

  Jedna z najciekawszych artystek polskiej sceny znów wystąpi w Tarnowie. Tym razem Gaba Kulka pojawi się, by promować swój najnowszy album zatytułowany "The Escapist". Koncert odbędzie się w tarnowskim kinie Marzenie już 6 listopada 2014 r. o g. 20.

  0
 • Mój przyjaciel i jego świat - konkurs plastyczny

  6 grudnia, na Małej Scenie tarnowskiego teatru odbędzie się prapremiera spektaklu “Mój pierwszy teatr” na podstawie powieści „Bunt” Władysława Reymonta. Z tej okazji teatr zaprasza do udziału w konkursie plastycznym najmłodszych miłośników teatru.

  0
 • Od Lenina do Putina – spotkanie z Grzegorzem Braunem

  Organizatorzy Festiwalu Niepodległości zapraszają 27 października o godzinie 17.30 do siedziby tarnowskiego starostwa na projekcję filmu „Transformacja. Od Lenina do Putina” i spotkanie z reżyserem Grzegorzem Braunem. Wstęp wolny.

  0
 • Gwiazdy tego formatu Tarnów jeszcze nie gościł!

  To może być muzyczne wydarzenie roku w Tarnowie. Podczas siódmej edycji Grupa Azoty Jazz Contest w mieście zagra John Scofield - artysta uważany za jednego z najbardziej znaczących i wpływowych gitarzystów w historii jazzu, bluesa i muzyki fusion.

  0
 • Anna Karenina w CSM

  24 października, o godz. 19, w Centrum Sztuki Mościce, odbędzie się spektakl muzyczny jednej z największych powieści w historii światowej literatury Anna Karenina, dzieje tragicznej miłości ukazane na tle barwnej panoramy Rosji II poł. XIX wieku. Anna Karenina jest żoną wysoko postawionego carskiego urzędnika.

  0
 • Koncert zaduszkowy i niezwykły kalendarz

  Wspaniałą muzyka i nie mniej wspaniały, dwuletni kalendarz - takie atrakcje czekają na wszystkich, którzy 2 listopada pojawią się w Teatrze Solskiego. Odbędzie się tam wyjątkowa impreza, będąca częścią obchodów jubileuszu dziesiątej rocznicy powstania Stowarzyszenia "Ich Lepsze Jutro".

  0
 • Mistrz World Carp Classic z Żabna

  Polski team Baitbox zdobył trofeum rozegranych we Włoszech najbardziej prestiżowych wędkarskich zawodów w łowieniu karpia. Z członkiem zwycięskiej ekipy, Gabrielem Starcem z Żabna, spotkał się starosta tarnowski Roman Łucarz.  

  0
 • W piątek koncert rapera AK-47

  W piątek, 24 października, o godz. 20, w Pretekst MusicClub, będziemy mogli usłyszeć debiutującego rok temu z albumem "Autopsja" i w przeddzień premiery albumu "Pierwszy dzień w piekle", rapera o pseudonimie AK-47.

  0
 • Zakończył się Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca "Scena Otwarta"

  W niedzielę, 19 października zakończyła się kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca "Scena Otwarta".

  0
 • Jutro koncert Anny Marii Jopek

  We wtorek, 18 listopada, o godz. 18, w Centrum Sztuki Mościce w ramach Festiwalu ArtFest 2014, wystąpi Anna Maria Jopek - wokalistka, kompozytorka, improwizatorka, wizjonerka, pasjonatka.

  0
 • Warsztaty w "Plastyku"

  Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie organizuje bezpłatne warsztaty tkacko-plastyczne dla młodzieży szkół gimnazjalnych. Zajęcia poprowadzą doświadczeni artyści plastycy z dziedziny tkaniny artystycznej oraz rysunku i malarstwa.

  0
 • Wysocki. Powrót do ZSRR - ponownie w murach Solskiego

  W sobotę, 15 listopada, o godz 19.00 na Dużej Scenie Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie, zostanie ponownie wystawiony spektakl „Wysocki. Powrót do ZSRR”. W obsadzie: Edward Linde-Lubaszenko oraz Piotr Sieklucki.

  0
 • Rodzinne warsztaty w BWA

  To doskonała propozycja dla dużych (dziadków) i małych (wnuków). Tarnowskie BWA rozpoczyna cykl całorocznych zajęć dla rodzin, które chciałyby poznać bliżej sztukę, a nawet spróbować swoich artystycznych sił w tworzeniu. Są jeszcze wolne miejsca, a zajęcia są w pełni bezpłatne.

  0
 • Ciekawy weekend w Centrum Sztuki Mościce

  Wszyscy, którzy nie mogą doczekać się już początku ArtFestu, oczekiwanie na festiwal mogą skrócić odwiedzając w ten weekend Centrum Sztuki Mościce. Powodów jest kilka.

  0
 • Solski patriotycznie

  Patriotycznie i rodzinnie zapowiada się 11 listopada w Teatrze Solskiego w Tarnowie. W ramach tegorocznych obchodów 96 rocznicy Odzyskania Niepodległości aktorzy zapraszają mieszkańców Tarnowa do wspólnego śpiewania pieśni niepodległościowych, żołnierskich i patriotycznych, na schodach przed budynkiem Teatru.

  0
 • Grupa Azoty Jazz Contest po raz siódmy

  Tarnowskie Stowarzyszenie Artystyczne ArtContest organizuje siódmą już edycję festiwalu Grupa Azoty Jazz Contest Tarnów 2014. Gwiazdą Festiwalu będzie wybitny gitarzysta jazzowy John Scofield. Festiwal ma na celu promowanie muzyki jazzowej w wykonaniu najwybitniejszych światowych i polskich artystów oraz budowanie płaszczyzny edukacyjnej dla młodych muzyków. W tym roku impreza odbywać się będzie od 7 do 15 listopada.

  0
 • „Chiny - Państwo Środka od środka”

  Centrum Sztuki Mościce zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „... za horyzont domu”. 7 listopada o godzinie 19.00 tematem spotkania z Jackiem Adamusem będą „Chiny - Państwo Środka od środka". W programie również wystawa fotografii i promocja książki. Bilety kosztują 10 złotych.

  0
 • Wieczór zakończony sukcesem

  Ponad 60 tysięcy złotych wyniósł dochód z charytatywnego koncertu zespołu „Perfect” w Tarnowie. Pieniądze przeznaczone zostaną na budowę hospicjum Via Spei. Organizatorem koncertu była Fundacja Kromka Chleba.

  0
 • Tygrysek Pietrek w CSM

  9 listopada, o godz. 15, w Centrum Sztuki Mościce, odbędzie się spektakl w ramach Teatru Młodych Widzów: "Tygrysek Pietrek" Teatru Lalek Banialuka z Bielska-Białej.

  0
 • W bursztynowej pułapce – wystawa w Muzeum Okręgowym

  W gmachu głównym Muzeum Okręgowego w Tarnowie przy Rynku 20 otwarta zostanie 3 listopada o godzinie 18.00 wystawa przedstawiająca pochodzenie i właściwości bursztynu. Ekspozycję będzie można oglądać do końca lutego przyszłego roku. Nasza redakcja jest jednym z patronów medialnych wystawy.

  0
 • Ewa Łączyńska - Widz zasłużona dla kultury polskiej

  20 października 2014 roku w czasie inauguracji „Forum dla Kultury. Rajski Ogród Kultury” w Krakowie wręczono odznaczenia: Odznaki Honorowe Województwa Małopolskiego – Krzyże Małopolski oraz odznaki Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  0
 • Salon poezji Baczyńskiego

  Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie i Teatr Solskiego zapraszają na kolejny Salon Poezji. Tym razem widzowie, którzy zjawią się na Małej Scenie będą mogli wysłuchać wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w interpretacji aktorów lokalnej sceny: Matyldy Baczyńskiej i Piotra Hudziaka.

  0
 • Rekordowe otwarcie "Bogów" w Marzeniu

  Tarnowianie znów wybierają polskie filmy! Rodzime produkcje coraz częściej dorównują hollywoodzkim superprodukcjom jeśli chodzi o frekwencję. W pierwszy weekend wyświetlania w Marzeniu, znakomitych "Bogów" o Zbigniewie Relidze obejrzało ponad 2 tysiące widzów!

  0
 • Tarnowianie lubią polskie kino

  Coraz więcej widzów przychodzi do tarnowskiego kina „Marzenie” na polskie filmy. Najwięcej, 6,5 tys. osób, obejrzało „Miasto 44” Jana Komasy. Wynik ten ma szansę poprawić film „Bogowie” Łukasza Palkowskiego.  

  0
 • Premiera studencka "Reprodukcji" - zobacz i porozmawiaj

  Prapremiera "Reprodukcji" - najnowszej komedii z repertuaru Teatru Solskiego odbyła się 19 września, w ramach festiwalu TALIA 2014. Z kolei na czwartek, 23 października, o godz. 18 zaplanowano premierę studencką, a o godz. 20:30 we foyer teatru odbędzie się spotkanie z autorem sztuki, aktorami oraz reżyserem.

  0
 • Julia Marcell zagra w Marzeniu

  Julia Marcell wokalistka i skrzypaczka ponownie wystąpi w Tarnowie. Laureatka m.in. Paszportu Polityki i Fryderyka, tym razem zaprezentuje swój najnowszy album pt. "Sentiments", który miał premierę na początku października.

  0
 • "Lew na Ziemi" i "antykWariat" w Przepraszam

  W piątek, 21 listopada, o godz. 20, w Klubie Studenckim Przepraszam, odbędzie się koncert dwóch zespołów mocno związanych z Tarnowem: Lew na Ziemi oraz antykWariat.

  0
 • „Brandeum” w muzeum

  Na kolejną wystawę z cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej” zaprasza Muzeum Okręgowe w Tarnowie i autorka - Agnieszka Bartak-Lisikiewicz. Wystawa, której wernisaż odbędzie się 17 listopada o godzinie 18.00 czynna będzie do 7 grudnia.  

  0
 • Konkurs o błogosławionej Karolinie

  Dzieci, młodzież i dorośli z całej Polski mogą wziąć udział w konkursie poetycko-plastycznym poświęconym życiu i przesłaniu bł. Karoliny. "Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą" - takie jest hasło tegorocznej edycji konkursu.

  0
 • Rusz się z domu w weekend - polecamy

  To już dwudziesta szósta edycja cyklu publikacji pt.:"Rusz się z domu w weekend". W każdy piątek prezentujemy najciekawsze wydarzenia, które będą mieć miejsce w weekend. Zachęcamy do korzystania z naszych "ściągawek". Szkoda czasu na siedzenie w domu!

  0
 • Spotkanie przy romskim ognisku

  Stowarzyszenie Kobiet Romskich „Kcher” i Muzeum Okręgowe w Tarnowie zapraszają 16 listopada o godzinie 13.00 na spotkanie „Przy romskim ognisku”. Wstęp wolny.  

  0
 • Salon Jesienny znów u Solskiego

  Najciekawsze prace malarskie, rzeźbiarskie, graficzne i multimedialne wykonane przez lokalnych artystów będzie można obejrzeć podczas kolejnej odsłony Salonu Jesiennego Związku Polskich Artystów Plastyków. Wernisaż ekspozycji odbędzie się już w najbliższą sobotę.

  0
 • 8 listopada - "Cały Tarnów czyta dzieciom"

  W sobotę, 8 listopada, o godz. 18, w Galerii Tarnovia, odbędzie się pierwsze w tym roku cykliczne spotkanie w ramach akcji "Cały Tarnów czyta dzieciom". Spotkania są bezpłatne, organizatorzy zapraszają wszystkich rodziców i opiekunów do włączenia się w akcję.

  0
 • Koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości w CSM

  W poniedziałek, 10 listopada, o godz. 18:30 w Centrum Sztuki Mościce, z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbędzie się koncert Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus. Będzie to uroczystość o charakterze podniosłym i patriotycznym.

  0
 • Bartłomiej Bałut w Red Gallery Cafe

  Jeden z najciekawszych malarzy Tarnowa będzie bohaterem kolejnej odsłony Red Gallery Cafe w Centrum Sztuki Mościce. Pomysł polega na pokazywaniu jednego dzieła, jest rodzajem artystycznego Hyde Parku. Wykładowca ASP i PWSZ, Bartłomiej Bałut pokaże i opowie o pracy zatytułowanej "Red stain".

  0
 • Wieczór autorski Zbigniewa Mirosławskiego

  Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie zaprasza do udziału w wieczorze autorskim i premierze najnowszego tomiku poezji „Rozgościć się w chmurach”, tarnowskiego poety Zbigniewa Mirosławskiego. Spotkanie odbędzie się 5 listopada o godzinie 17.30 w Czytelni Naukowej MBP. Wstęp wolny.

  0
 • Budka Suflera, Dorota Masłowska, Danuta Stenka, Anna Maria Jopek - gwiazdy ArtFest 2014

  Znamy już program tegorocznego ArtFestu czyli 11. już Festiwalu Sztuki im. Bogusława Wojtowicza na który zapraszaja organizatorzy: : Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie, Centrum Sztuki Mościce oraz Tarnowskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych. Nie zabraknie wielkich gwiazd polskiej sceny, plastyki, fotografii i estrady...

  0
 • Bilety na Zaduszki Wojtka Klicha w TCK od poniedziałku

  W poniedziałek, 27 października rozpocznie się sprzedaż biletów na Zaduszki Dżemowe Wojtka Klicha. Wejściówki na imprezę, która od ponad dwóch dekad przyciąga do TCK tłumy widzów, rozchodzą się "jak świeże bułeczki".

  0
 • Dwie ciekawe wystawy w BWA

  Już od piątku w Galerii Miejskiej w Tarnowie będzie można oglądać dwie bardzo ciekawe wystawy. Autorami prac prezentowanych w ich ramach są Stanisław Żołądź i Amerykanin, Nick Terry. Dla obu artystów będą to pierwsze tak obszerne prezentacje w Polsce.

  0
 • III Festiwal Niepodległości już od piątku

  Już w najbliższy piątek w Tarnowie rozpocznie się główny blok trzeciej edycji Festiwalu Niepodległości, imprezy organizowanej przez sygnatariuszy Obywatelskiego Porozumienia Osób i Organizacji na rzecz Tradycji i Niepodległości.

  0