warte zobaczenia

miejsca w które warto się wybrać
Tablicę obserwują:
Anna Lechowicz Artur Blok
 • W EUROPIE Chorwacja - którą wyspę wybrać?

  Chorwacja jest krajem tysiąca wysp. A dokładniej - 1244, jest więc rajem dla żeglarzy. Na 1777 km wybrzeża Adriatyku znajduje się 47 zamieszkanych i 652 niezamieszkanych wysp, 78 grzbietów morskich i 389 skał. Każda wyspa jest inna, ma swoją historię i losy.

  0
 • PO ŚWIECIE Jedź do Australii jeśli chcesz żyć szczęśliwie

  Australia po raz trzeci z rzędu została wybrana przez OECD za kraj, który - spośród wszystkich rozwiniętych krajów - zapewnia swoim mieszkańcom najbardziej szczęśliwe życie. Przy przygotowywaniu rankingu brano pod uwagę wysokość dochodu narodowego przypadającą na jednego mieszkańca kraju, stan zdrowia mieszkańców oraz poczucie bezpieczeństwa w danym państwie

  0
 • PO ŚWIECIE Najbardziej luksusowe wyspy

  Oto nazwy wysp, które wskazali przepytani na okoliczność badania Amerykanie. Najbardziej pożądane kierunki w turystyce luksusowej 1. Turks i Caicos 2. Aruba 3. Wyspy Dziewicze 4. Kajmany 5. Bermudy 6. Saint Lucia 7. Saint-Barthelemy 8. Saint Kitts & Nevis 9. Barbados 10. Sint Maarten 10. Bahamy Najpopularniejsze kierunki w turystyce luksusowej 1. Bahamy 2. Portoryko 3. Jamajka 4. Wyspy Dziewicze 5. Sint Maarten 6. Kajmany 7. Bermudy 8. Aruba 9. Barbados 10. Dominikana

  0
 • EXTREME Modne miejsca: The Shard otworzył właśnie podwoje dla turystów

  Najwyższy w Unii Europejskiej i drugi najwyższy budynek Europy, londyński wieżowiec The Shard, otworzył właśnie podwoje dla turystów. Liczący sobie 95 pięter (w tym 72 mieszkalne) budynek ma 309.6 m wysokości i został zaprojektowany przez sławnego włoskiego architekta Renzo Piano. Od kilku dni turyści mają wstęp na taras widokowy na 72 piętrze (wysokość: 245 metrów), skąd można podziwiać panoramę stolicy Wielkiej Brytanii. Należący do inwestorów z Kataru wieżowiec leży w dzielnicy Southwark i jest podzielony na biura, 10 prywatnych apartamentów (cena jednego to ok. 50 mln funtów), oraz hotel Shangri-La. Znajduje się w nim także spa, zaś trzy piętra przeznaczono na gastronomię.

  0
 • W EUROPIE Rzymskie łaźnie w Bath (Anglia)

  0
 • W EUROPIE Mykonos, Cyklady (Grecja)

  0
 • PO ŚWIECIE Sri Lanka

  Nazywana jest Łzą Indii przez Hindusów bądź Perłą Oceanu Indyjskiego- mowa tutaj o Sri Lance. Jest ona położona na wyspie Cejon w Południowej Azji. Ta stosunkowo mała i niepozorna wyspa odznacza się niesamowitą fauną i florą. Wybrzeża typu lagunowego zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wybrednych turystów. Plaże w tym miejscu są dosyć szerokie a krystalicznie czysta woda odbija nasze spojrzenie- są to atrakcje, które stanowią nie lada widoki zwłaszcza dla nas Polaków. Nikogo więc nie dziwi fakt, że coraz więcej osób decyduje się wyjechać właśnie w to miejsce. Dodatkowym atutem tego miejsca są lasy tropikalne i monsunowe z niebanalnymi i pięknymi drzewami hebanowca i atłasowymi, w których między innymi żyją słonie, lamparty oraz orły, które możemy tutaj podziwiać w dziecięcy parkach narodowych. Wycieczki Sri Lanka organizowane są przez liczne biura podróży w naszym kraju

  0
 • Son Doong cave

  Jaskinia Son Doong kryje się w ogromnej dżungli, w Parku Narodowym Phong Nha-Ke Bang, w Wietnamie, przy granicy z Laosem. . Cała jaskinia składa się z co najmniej 150 mniejszych komór, mierzy ok. 9 km długości, 200 m szerokości i 150 m wysokości !

  0
 • W EUROPIE Budapeszt: Czardasz i SPA

  Stylowa Buda i szalony Peszt zasypiający nad ranem. Orientalne łaźnie i cudowny Dunaj spięty dziewięcioma mostami. Jeśli się ogrzać, to tutaj. W najgorętszej stolicy Europy! Centrum Budapesztu trafiło na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Nieprzypadkowo. Miasto pełne jest fascynujących zderzeń. Monumentalne budowle stoją obok współczesnych pałacyków, pomiędzy zabytkami z czasów Franciszka Józefa wznoszą się luksusowe pasaże i lśniące od szkła i chromu centra handlowe. Tuż obok stuletnie podwórka, ruchliwe ulice i kąpieliska.

  0
 • Moskwa na bogato: najdroższe sklepy, luksusowe restauracje, najmodniejsze kluby

  Nie ma żadnych kompleksów, nie uznaje kompromisów i pachnie dużymi pieniędzmi. Moskwa epoki Łużkowa to sznur limuzyn na ośmiopasmowej drodze, butiki Chanel na zamkniętych osiedlach i nocne kluby, w których koniak leje się strumieniami.

  0
 • 10 najbardziej niezwykłych hoteli

  Podczas podróży sam hotel może być ciekawą atrakcją!

  0