wrażenia z życia :)

 • MIŁOŚĆ I SEKS W walce z miłosną rutyną pomoże kilka trików

  Nie traktuj seksu ze śmiertelną powagą. Przewiąż partnerowi oczy apaszką i przeciągaj po jego skórze kostką lodu - np. po brzuchu, udach. Niech on zlizuje z twych piersi np. miód czy czekoladę (wiele kobiet to podnieca). Nie ma nic złego w erotycznych zabawach, jeżeli odpowiadają one wam obojgu. Seksuolodzy przestrzegają jednak przed przesadą. Łatwo uzależnić się od coraz silniejszych bodźców. Szukając wrażeń, możemy zagubić to, co najważniejsze - miłość. Wymyślając erotyczne atrakcje, łatwo zagubić miłość i czułość.

  0
 • GŁUPOTY Krowa zabiła śpiącego w łóżku 45-latka

  Brazylijczyk zmarł we własnym łóżku po tym jak spadła na niego krowa. Leżąca obok żona nie doznała żadnych obrażeń - donosi gawker.com. 45-letni Joao Maria de Souza leżał z żoną w swoim łóżku w Caratindze, kiedy ważąca tonę krowa weszła z sąsiadującego z domem wzgórza na dach domu. Niestety nie był on wystarczająco mocny, by wytrzymać ciężar zwierzęcia.

  0
 • Jak nie dać się wyciągnąć na zwierzenia w biurze?

  Radzi Patrycja Plaskiewicz specjalista firmy doradczej Architekci Kariery, www.architekcikariery.pl Na wszystkie zawoalowane próby skierowania rozmowy na tematy prywatne najlepiej odpowiedzieć ogólnikowo lub w formie żartu. Oszczędna, wymijająca odpowiedź daje jasno do zrozumienia, że nie chcemy się zwierzać. Naturalnie warto poinformować w firmie, że zamierzamy się dokształcać, skończyć studia podyplomowe. Lepiej natomiast przemilczeć, że planujemy zmianę pracy. Inni mogą stracić do nas zaufanie, ograniczyć dostęp do ważnych informacji, a szef może nie wypłacić nagrody. Podobnie lekkomyślne może być opowiadanie np. o naszym zamiłowaniu do imprezowania. Wypytywanie pracownika o prywatne sprawy jest zresztą niezgodne z prawem. Według 23 i 24 art. kodeksu cywilnego pracodawca nie może pytać o plany rodzinne, orientację seksualną, religię, miejsce zatrudnienia małżonka, wykształcenie rodziców czy poglądy polityczne. Jeśli "koleżeńska" rozmowa zacznie zmierzać w takim kierunku, możemy grzecznie odpowiedzieć, że są to nasze osobiste sprawy, którymi nie lubimy się dzielić.

  0
 • ZDROWIE Cała prawda o nowalijkach

  Sztucznie pędzone, mniej odżywcze. Bez smaku, bo nie dojrzewały w słońcu - przekonują ich wrogowie. Pyszne, pachnące, cieszą oczy - zapewniają zwolennicy nowalijek. Prawda, jak zwykle, gdzieś po środku. Wczesne wiosenne warzywa są lepsze i gorsze. Na które postawić? Co siedzi w sprzedawanej obecnie młodej rzodkiewce, szczypiorku czy sałacie? Lepsza rzeżucha czy natka pietruszki? Wśród nowalijek są szczęśliwie i takie, które możemy wyhodować na własnym parapecie. Nawet bardzo szybko. Nie tylko słynna rzeżucha, która nie domaga się nawet gleby, ale i szczypior, pietruszka, a nawet rzodkiewka, świetnie czują się w donicy. Chcesz mieć pewność? Można i tak! Z drugiej strony można mnożyć przykłady osób mających poważne problemy ze zdrowiem z powodu niedoboru w diecie warzyw i owoców. Trudno natomiast dowieść, że komuś zaszkodziły nowalijki, umyte i z legalnego źródła.

  0
 • ZDROWIE 25 proc. Polaków myje się raz w tygodniu, statystyczny Polak zmienia majtki co drugi dzień

  0
 • FITNESS Trening mięśni brzucha

  0
 • RELIGIA Jesteście większością - dlaczego milczycie?

  Tym razem Kościół Otwarty. Jesteście większością - dlaczego milczycie? Jezus z próbami upolitycznienia Go sobie poradzi. Ale co z naszym Kościołem? Katolicy nie muszą stawiać murów, nie są powołani do życia w twierdzy. Spotkajmy się!

  0
 • MIŁOŚĆ I SEKS Męski, czyli jaki?

  Męskość to między innymi dojrzałość, odróżniająca mężczyznę od chłopca. Liczne podboje często wynikają z niedojrzałości do stałej relacji - o różnicach w postrzeganiu męskości przez kobiety i mężczyzn rozmawiam z Anną Golan, psychologiem i seksuologiem

  0
 • MIŁOŚĆ I SEKS Czy można uprawiać seks z przyjacielem?

  Czy pójście do łóżka z kumplem może zniszczyć waszą przyjaźń? A może tylko ją zacieśni i rozwinie się w piękny związek? Spór jest gorący.

  0
 • ZDROWIE Jesteś uzależniona od słodyczy?

  Ochota na pyszne ciacho, czekoladę, wielkiego batona nie opuszcza cię nawet na chwilę? Wykorzystasz każdą okazję, żeby tylko poczuć słodycz w ustach? Sprawdź, czy twoja słabość do słodyczy to juz uzależnienie i czy może być groźna dla zdrowia.

  0
 • MIŁOŚĆ I SEKS Wakacyjny flirt z obcokrajowcem? Kilka przydatnych zwrotów

  Gdzie można się zabawić? Where’s the crack at? Chodźmy zabawić się w klubach. Let’s go on a pub crawl Chcesz iść do klubu w piątek? Do you fancy going clubbing this Friday? Wrzuć na luz! Why don’t you take a chill pill? Jesteś pociągający. You’re quite a dish Ale ciacho! What a hunk! Ona kocha się w nim bez pamięci... She’s head over heels in love with him... Wakacyjny flirt - czego nie mówić? Językowe braki mogą prowadzić do dużych nieporozumień. Nie znając wyrażeń z języka obcego lepiej nie tworzyć sformułowań po swojemu, bo efekty mogą być opłakane. „I feel train to you” to wyrażenie z tzw. ponglish – czyli mało udanego słowotwórstwa, wyrażające zbyt dosłownie pociąg do kogoś. Po usłyszeniu takiego zdania potencjalny, obcojęzyczny partner z pewnością nie doszuka się w nim pozytywnej intencji, ale usłyszy coś kompletnie pozbawionego sensu. Inne stworzone przez naszych rodaków wyrażenie to np. „I will animal to you” (w zamyśle autora ma oznaczać zwierzanie się) - Jego odpowiednikiem jest również „ I tower to you”.

  0
 • ROZRYWKA Maja Hirsch - piękna i mądra

  0
 • ZDROWIE Jednostronny ból szyi - prawdopodobne przyczyny i leczenie

  Ból szyi, połączony z ograniczeniem zakresu ruchu, dominuje z jednej strony Pełne objawy: Miejscowe, jednostronne dolegliwości, czasem o charakterze przewlekłym. Zwykle nasilają się po zmarznięciu ("przewianiu"), przy fizycznym zmęczeniu, czy przeciążeniu szyjnego odcinka kręgosłupa (np. po przyjmowaniu niewłaściwej pozycji podczas pracy przy komputerze). Najczęściej towarzyszy im "przymusowe" ustawienie szyi (w prawo lub w lewo) lub bezwarunkowy odruch takiego "ustawiania" głowy, by uniknąć bólu czy naprężenia. Czasem pojawia się też osłabienie, bądź zaburzenie czucia kończyn. Zdarza się również, że ruchomość kręgosłupa szyjnego jest stale ograniczona, a same bóle pojawiają się od czasu do czasu lub jedynym objawem jest nagła trudność z poruszaniem głową, np. po wstaniu z łóżka. Prawdopodobne przyczyny: Najczęściej tak objawia się zwyrodnienie szyjnego odcinka kręgosłupa, które są spowodowane wieloma czynnikami, w tym procesem degeneracyjnym, związanym z wiekiem. Organizm w swoisty sposób broni się przed przyjęciem pozycji, w której drażnione są konkretne receptory bólowe lub włókna nerwowe. To wymusza napięcie mięśni i struktur kręgosłupa i paradoksalnie ból pojawia się niekoniecznie po "chorej" stronie szyi. Sprawcą problemów z ruchomością bywa też kręcz szyi. Wprawdzie jest przede wszystkim wrodzonym problemem, rozpoznawanym u niemowląt i małych dzieci, ale bywa również nabyty. W przypadku dzieci nierozpoznany na czas problem wiąże się nie tylko z nienaturalnym położeniem głowy i osłabieniem mięśni po jednej stronie, ale nawet z asymetrią twarzy, uszkodzeniem słuchu, nieprawidłowym wykształceniem małżowin usznych, przesunięciem nosa, problemami ze wzrokiem, etc. Leczenie: Jeśli doznasz przykurczu mięśni, wyraźnie ograniczającego ruchomość szyi, przede wszystkim nie próbuj go zwalczyć "siłowo", samodzielnie. Wstępne leczenie tak objawiającego się zwyrodnienia odcinka szyjnego kręgosłupa często wymaga jego względnego unieruchomienia, na przykład za pomocą kołnierza ortopedycznego, a także przyjmowania leków znoszących napięcie mięśniowe oraz niesteroidowych leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Niemal zawsze zmiany zwyrodnieniowe wymagają fizykoterapii. Bywa, że konieczna jest operacja (decyzję o ewentualnym zabiegu bardzo często lekarz podejmuje na podstawie wyniku rezonansu megnetycznego). Brak stabilności kręgosłupa i znacznie obniżona jakość życia pacjenta to zdecydowanie spory problem medyczny i znaczne ryzyko trwałej utraty zdrowia. Decyzję o wykonaniu zabiegu coraz łatwiej podjąć lekarzom i pacjentowi: współcześnie zabiegi "na kręgosłupie" obciążone są znacznie mniejszym prawdopodobieństwem powikłań, niż sama choroba, a przede wszystkim okazują się skuteczne.

  0
 • PSYCHOLOGIA Przyjmowanie kolejnych dawek adrenaliny jest jak narkotyk

  Tomasz Kowalski i Marcin Berbeka spełnili największe marzenia. I choć nadal nie wiemy, jak wysoką cenę zapłacili za swoją pasję, można przypuszczać, że drugi raz zrobiliby to samo. Dlaczego ludzie decydują się ryzykować życie, aby realizować swoje najśmielsze marzenia? – Człowiek siedzący całe życie za biurkiem, nigdy nas nie zrozumie – twierdzi Jacek Gadzinowski, miłośnik sportów ekstremalnych. – Człowiek siedzący za biurkiem nigdy tego nie zrozumie – mówi wprost Jacek Gadzinowski, którego pasją są właśnie sporty ekstremalne. Od trzech lat uprawia kitesurfing, wcześniej przez kilka lat wykonywał ewolucje na rowerze. I choć doskonale zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa, które nie raz odczuł na własnej skórze, nie wyobraża sobie statecznego i bezpiecznego życia. – W życiu trzeba robić to, co się kocha, bo pasje są naszą siłą napędową. To co możemy robić dziś, za dziesięć lat może okazać się niemożliwe – przekonuje kitesurfingowiec.

  0
 • Matce Bożej w Jarosławiu spadła korona. Przeor: to znak, Maryja chce nową. Ludzie niosą złoto

  Trwała akurat poranna msza. Obraz zasłaniający figurę Piety, Maryi opłakującej ukrzyżowanego Jezusa, podnosił się do góry i w tym momencie spadły obie korony równocześnie: Maryi i Jezusa. - Nikt ich nie dotykał, nikt tam nie wchodził, nie zmieniał welonu, nie podnosił koron - opowiada o. Jacek Skupień, przeor klasztoru Dominikanów, który opiekuje się bazyliką w Jarosławiu (Podkarpackie). Do tajemniczego wypadku w jarosławskiej bazylice doszło 28 grudnia, ale dopiero teraz sprawa stała się znana poza 40-tysięcznym miasteczkiem. Napisała o niej Katolicka Agencja Informacyjna, podchwyciły katolickie portale.

  0
 • Odporność wzmacniana jedzeniem

  Co warto jeść, by nasz organizm skutecznie walczył z infekcjami lub by nasz układ odpornościowy nie dopuścił do rozwoju różnych chorób ? Choć stare prawdy naszych babć często się sprawdzają, sięgnijmy głębiej, pod podszewkę nauki. Czy istnieją naukowe dowody na to, że to, co jemy, może zwiększyć naszą odporność na choroby? Co dzieje się z naszym układem immunologicznym, gdy zjadamy sałatkę, mięso czy zupę? Czy tak reklamowane probiotyki mogą wpływać na odporność?

  0
 • RELIGIA Wartości ateisty

  Niewierzącym nie wystarcza już sama świadomość, że nie wierzą. Mają potrzebę publicznego „wyznania niewiary”.

  0
 • PSYCHOLOGIA Wieża Babel emocji

  Różnice kulturowe – zwykle łączymy je z odmiennymi tradycjami, kuchnią czy sposobami komunikacji. Ale czy mogą dotyczyć też języka emocji?

  0
 • PSYCHOLOGIA Bezstresowe wychowanie nie istnieje!

  Karać, dać klapsa, czy pozwalać na wszystko? Głaskać po głowie czy "dać po łapach"? Na te i inne pytania codziennie odpowiadają sobie tysiące rodziców. Jak jednak przekonują nasi blogerzy i specjaliści od wychowania dzieci: Jarosław Żyliński i Dorota Zawadzka, z dzieckiem da się dogadać. Trzeba tylko chcieć.

  0
 • MIŁOŚĆ I SEKS Wydanie własnej gazety ślubnej - jeden z najnowszych hitów

  Gazeta ślubna to świetny pomysł na ciekawe poinformowanie gości o przebiegu całej imprezy. Okładka z podobizną Państwa Młodych zachęci do przeglądnięcia. Na łamach takiej gazety można zamieścić historię poznania się Państwa Młodych oraz ich wspólne zdjęcia. Ślub jest okazją do spotkania się z rodziną, której nie widujemy na co dzień i czasem po prostu mało ją znamy. Warto , aby w dniu ślubu poznali bliżej historię naszej miłości. Gazeta to także dobre miejsce na zamieszenie weselnego menu oraz atrakcji jakie czekają gości w ciągu weselnej nocy. Można w niej również umieścić rożne zabawne informacje np. jaki smak tortu będzie podany i o której godzinie czy teksty weselnych przyśpiewek. Przydatną informacją będzie z pewnością rozpiska gdzie kto siedzi, zapoznanie się z nią przed wejściem na salę weselną oszczędzi wiele czasu.

  0
 • Pociągiem przez Rangun

  Rangun, stolica Mjanmy. Lokalna sieć kolei podmiejskich obsługuje mieszkańców miasta i okolic. Trasa o długości niespełna 46 km, której przebycie zajmuje 3h, jest popularnym środkiem transportu Birmańczyków (fot. Jack Kurtz/Zumapress.com)

  0
 • MIŁOŚĆ I SEKS Zdrada niejedno ma imię i aż 27 możliwości

  Kilkuset ankietowanych studentów i studentek psychologii University of Michigan zapytano o to, co rozumieją pod pojęciem zdrady. Każdy z biorących udział w badaniu miał ocenić 27 różnych typów zachowań w skali od zera do stu. Poniżej lista wszystkie 27 zachowań, począwszy od tych, które ankietowani najczęściej uznawali za zdradę: 1. Stosunek płciowy - 97,7 proc. 2. Seks oralny - 96,8 proc. 3. Wspólny prysznic - 96,2 proc. 4. Pocałunek w usta - 88,7 proc. 5. Przesyłanie w mailu swoich nagich zdjęć - 88,2 proc. 6. Wspólne oglądanie filmów pornograficznych - 75,1 proc. 7. Erotyczne esemesy - 82,6 proc. 8. Spanie w tym samym łóżku - 68,4 proc. 9. Trzymanie się za rękę - 63,2 proc. 10. Dzielenie pokoju hotelowego - 52,7 proc. 11. Formowanie głębokiej więzi emocjonalnej - 52,4 proc. 12. Wspólne spędzanie czasu - 52,2 proc. 13. Siedzenie na kolanie - 52,2 proc. 14. Towarzyszenie na oficjalnej imprezie - 43,3 proc. 15. Wspólna kolacja - 41,4 proc. 16. Rozmowa telefoniczna kilka razy w tygodniu - 40,1 proc. 17. Podarowanie drugiej osobie 500 dolarów - 37,6 proc. 18. Pocałunek w policzek - 36,9 proc. 19. Dzielenie sekretów - 36,5 proc. 20. Regularne wspieranie finansowe - 35,8 proc. 21. Przytulanie przez dłużej niż 10 sekund - 34,5 proc. 22. Dzwonienie do tej osoby po kłótni z partnerem/partnerką - 33 proc. 23. Wspólny wypad za miasto - 32,6 proc. 24. Opowiadanie sprośnych dowcipów - 25,9 proc. 25. Dzwonienie do tej osoby w trakcie kłopotów w pracy - 19,2 proc. 26. Przytulanie poniżej 10 sekund - 12,2 proc. 27. Podarowanie drugiej osobie 5 dolarów - 8,1 proc.

  0
 • DOM Porządki w kuchni

  0
 • RELIGIA Gdański ksiądz Jacek Krzysztofowicz odchodzi z zakonu. Co czeka po drugiej stronie furty?

  – Dzisiaj zwracam się do Was po raz ostatni, w nietypowej formie. Nie będzie to kazanie, ale pożegnanie – powiedział w ostatniej wiadomości do parafian o. Jacek Krzysztofowicz, dominikanin. – Odważyłem się wreszcie, żeby żyć i kochać, przestałem się bać zwyczajnej miłości i ryzyka, które z nią jest związane – dodał. Całą wiadomość wciąż można odsłuchać na jego stronie internetowej.

  0
 • DOM Italiana panna cotta

  0
 • ZDROWIE Naprotechnologia nie zastąpi zapłodnienia in vitro

  Naprotechnologia nie może zastąpić zapłodnienia in vitro. Oferowanie jej niektórym parom mającym trudności z płodnością, to wręcz kradzież okresu rozrodczego kobiety - ocenił prof. Marian Szamatowicz z Białegostoku.

  0
 • ZDROWIE Patologiczny stan w obrębie jelit

  Enteropatia z utratą białka (nazywana także enteropatią wysiękową) to zespół objawów związanych ze znaczną utratą białek osocza krwi do jelita. Zdrowy człowiek w ciągu doby traci tyle białek, ile równocześnie jest wytwarzanych w wątrobie. To normalny proces fizjologiczny. Gdy rozwinie się schorzenie prowadzące do enteropatii, wątroba nie jest w stanie wytworzyć większej ilości białek – takiej, która zaspokoi potrzeby organizmu i jednocześnie wyrówna straty białka, które przeniknęły ]=przez błonę śluzową przewodu pokarmowego. Co się wtedy dzieje? W surowicy krwi jest nienaturalnie niskie stężenie albumin. Objawem takiego stanu są obrzęki tkankowe oraz przesiąkanie płynów do naturalnych jam ciała, np. otrzewnej czy opłucnej. Wśród przyczyn enteropatii z utratą białka wymienia się dwie grupy schorzeń. Pierwsze są związane z utratą chłonki, drugie z utratą białek przez błonę śluzową przewodu pokarmowego.

  0
 • ZDROWIE Kalendarz badań profilaktycznych

  Nie lekceważ badań profilaktycznych, bo wykonywane regularnie pomogą ci zachować zdrowie, a niekiedy mogą uratować życie. Co miesiąc samobadanie piersi Co pół roku przegląd zębów i dziąseł u stomatologa kontrola ciśnienia krwi Raz w roku ogólne badanie ginekologiczne oraz badanie cytologiczne i badanie czystości pochwy, USG przezpochwowe (po rozpoczęciu współżycia płciowego), kontrola wzroku u okulisty wraz z badaniem dna oka Raz na 2 lata morfologia OB poziom cukru we krwi ogólne badanie moczu rentgen płuc (palaczki raz do roku) USG piersi i jamy brzusznej EKG Raz na 3 lata mammografia (przemiennie z USG piersi) badanie poziomu cholesterolu rozbiciem na frakcje LDL i HDL i triglicerydów we krwi badanie na obecność krwi w kale Raz na 5 lat badanie gęstości kości (densytometria) kontrola słuchu

  0