• Zegar imienny

  Witam wszystkich Przedstawiam urządzenie z serii "może się to komuś przyda" W sumie nie ma się nad czym rozpisywać jest to zegar z alarmem, który pokazuje: - godzinę - datę - dzień tygodnia - imieniny danego dnia miesiąca oraz posiada pięciopunktowy termometr. Sercem układu jest ATmega32 ustawiona na oscylator wewnętrzny 1MH współpracująca z PCF8563 i czujnikami DS18b20. Do generowania dźwięku alarmu zatrudniony jest ATtin13 również ustawiony na 1MHz.

  0
 • Zastosowanie laserów w neurochirurgii

  Operacje chirurgiczne niemal spowszedniały, niemniej subtelność procedur medycznych dotyczących mózgu i rdzenia kręgowego zmusza lekarzy i pacjentów do rozważania rozwiązań alternatywnych. Europejscy naukowcy mogą jednak to zmienić dzięki opracowaniu lasera, umożliwiającego przeprowadzanie minimalnie inwazyjnej operacji neurochirurgicznej. Osiągnięcie to jest wynikiem prac prowadzonych w ramach interdyscyplinarnego projektu unijnego przez partnerów z siedmiu państw europejskich, którzy opracowali stołowy system laserowy na ciele stałym do cięcia tkanki mózgowej z bezprecedensową precyzją. Wyniki stanowią dorobek projektu MIRSURG (Systemy laserowe na ciele stałym w podczerwieni średniej do minimalnie inwazyjnych zabiegów chirurgicznych), który otrzymał niemal 2,8 mln EUR dofinansowania z tematu "Technologie informacyjne i komunikacyjne" (TIK) Siódmego Programu Ramowego (7PR) UE.

  0
 • Papier kontra ekran

  Postęp techniczny sprawia, że e-czytniki i tablety stają się coraz popularniejsze, ale czytanie tekstu drukowanego na papierze ma niekwestionowaną przewagę

  0

Najnowsze Moje obserwowane Z tablic użytkowników