• Nabiał i jego wpływ na organizm

  Mleko i jego przetwory to bogate źródło niezbędnych dla organizmu składników odżywczych. Jest stałym gościem na naszych stołach i wydaje się, że wiemy o nim wszystko. Czy aby na pewno? Przypominamy jego zalety.

  0
 • Sześć mitów na temat raka

  W świadomości społecznej niewiele jest chorób równie strasznych co rak. Nawet jedna trzecia z nas na jakimś etapie życia zachoruje na raka i prawie nie da się przejść przez życie nie wszedłszy w ten czy inny kontakt z tym schorzeniem. Jako złowieszcze przypomnienie o naszej śmiertelności, nowotwory przerażają nas w takim stopniu, że często unikamy dyskusji o nich i używamy języka przepełnionego eufemizmami.

  0
 • Makroelementy: minerały niezbędne do życia

  Bez 30 substancji mineralnych w ogóle nie można żyć. Czasem ich niewielki niedobór to już spory problem, a nadmiar - jeszcze większy. Nie są tak popularne, ani doceniane, jak witaminy. Niesłusznie. O składnikach mineralnych nie można zapominać, komponując sensowne menu, gdyż właściwa dieta to podstawowy sposób, by dostarczyć je organizmowi. Wytworzyć ich, niestety, sam nie potrafi.

  0

Najnowsze Moje obserwowane Z tablic użytkowników